Pasaulē
Eiropa

Kuģis “Lifeline” ar 234 migrantiem pietauvojies Maltā0


Maltā piestāj kuģis ar migrantiem, 27.06.2018.
Maltā piestāj kuģis ar migrantiem, 27.06.2018.
Foto – LETA/AP

Vācijas nevalstiskās organizācijas “Mission Lifeline” kuģis “Lifeline” ar 234 migrantiem trešdienas vakarā pietauvojies Maltas ostā Valletā.

“Lifeline” ar Lībijas piekrastes tuvumā uz klāja uzņemtajiem migrantiem kopš ceturtdienas bija iestrēdzis Vidusjūrā, Itālijai un Spānijai atsakoties uzņemt šo kuģi savās ostās.

Malta un vēl septiņas Eiropas Savienības (ES) valstis – Itālija, Luksemburga, Nīderlande, Portugāle, Īrija, Beļģija un Francija – piekritušas uzņemt daļu no šiem migrantiem.

Kā paziņojis Maltas premjerministrs Džozefs Muskats, vispirms migranti tiks sadalīti pa minētajām valstīm un pēc tam kuģis tiks aizturēts uz izmeklēšanas laiku.

Premjerministrs norādīja, ka Malta meklējusi risinājumu, lai izvairītos no humānas krīzes, lai gan tai nav juridiskas atbildības, ņemot vērā, ka migrantu glābšana notika Lībijas meklēšanas un glābšanas zonā.

“Mission Lifeline” izpelnījusies ES līderu kritiku un apsūdzības starptautisko noteikumu neievērošanā, jo organizācijas kuģis uzņēma migrantus, kaut gan Lībijas krasta apsardze jau bija pievērsusies šīs problēmas risināšanai.

Muskats paziņoja, ka tiks sākta izmeklēšana par kuģa legālo statusus un darbību.

Saistītie raksti

Viņš piebilda, ka “Lifeline”, kas kuģo zem Nīderlandes karoga, nav pienācīgi reģistrējies, un Nīderlandes varasiestādes ir liegušas “Lifeline” kuģot zem tās karoga.

Muskats arī pārmeta “Lifeline”, kas tas vairākos gadījumos izslēdzis savus raidītājus.

Muskats paziņoja, ka migrantiem, kuriem būs tiesības uz patvērumu, tiks nodrošināta aizsardzība, bet pārējie tiks deportēti saskaņā ar likumu.

Muskats sacīja, ka, viņaprāt, palīdzību piedāvās vēl citas ES valstis, bet piebilda, ka dažas valstis ir atteikušās.

LA.lv