×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

Kukaiņi mostas! Arī Porcelāna muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Porcelāna muzejā 11., 18. un 25. martā no plkst. 12 līdz 17 risināsies porcelāna veidošanas darbnīca “Kukaiņu mošanās”, LA.lv uzzināja muzejā.

Rīgas Porcelāna muzejs kā vienu no saviem darbības virzieniem paralēli muzeja ekspozīcijas apskatei un ekskursijām piedāvā radošo porcelāna veidošanas un apgleznošanas darbnīcu.

Atsaucoties uz apmeklētāju pieprasījumu, muzejs 2017. gadā sācis tematisko darbnīcu ciklu. Rīgas Porcelāna muzeja piedāvājums papildināts ar īpašajām darbnīcām sestdienās. Apmeklētājiem izglītojošās programmas ietvaros būs iespēja iepazīties ar dažādiem porcelāna dekorēšanas veidiem, apstrādes tehnikām un instrumentiem.

Janvārī bija iespējams piedalīties “Ciļņu liešanas darbnīcā”, kur ikviens interesents varēja iepazīties tuvāk ar porcelāna lejamās masas īpašībām, kā arī izgatavot dekoratīvu rotājumu. Arī turpmāk ik mēnesi būs sagatavots darbnīcas tematiskais piedāvājums, piemēram, flīžu apgleznošanas, dekolu un citas darbnīcas.

Marta piedāvājums saistīts ar pavasara sagaidīšanu. Apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja izgatavot dekoratīvu rotājumu – brošu, kulonu, piekariņu ar dažādu kukaiņu tēliem – taureņiem, kāpuriem, vabolēm. Dekoru forma tiks iegūta, iespiežot 70. gramus porcelāna veidojamās masas, speciāli sagatavotās ģipša formās. Rotājumi tiks apdedzināti krāsnī, pēc pieprasījuma noglazēti. Pēc pirmās apstrādes rotājumus būs iespēja arī apgleznot. Darbus varēs saņemt pēc dažām dienām.

Darbnīcu vadīs mākslinieces-muzejpedagoģes Arta Baltā un Astra Kaprāne, dalības maksa – 6.80 eiro (piedāvājumā ietilpst 70 g porcelāna veidojamās masas).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+