×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Kukainis: “Trampa atbalstīšana daudziem ir protesta veids” (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jānis Kukainis

Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēža Jāņa Kukaiņa LTV raidījumā paustā pozīcija, ka viņš ASV prezidenta vēlēšanās atbalsta Republikāņu partijas kandidātu Donaldu Trampu, raisīja diskusiju Latvijas sociālajos tīklos.

J. Kukainis uzsver – tā ir viņa personīgā, nevis PBLA pozīcija: “Nesaprotu, kas tur dīvains: es esmu republikānis un atbalstu republikāņu kandidātu, kuram šobrīd ir vislielākās izredzes.” Vispirms viņa atbalstītais kandidāts bija republikānis Kriss Kristijs, bet tagad no šīs partijas kā prezidenta amata kandidāti palikuši Teds Kruss un Tramps.

“Trampa atbalstīšana daudziem ir protesta veids pret pēdējos septiņos gados īstenoto Baraka Obamas politiku; tas ir kā sauciens: “Pietiek! Pievērsiet uzmanību manām domām, es uzskatu, ka Amerika pašlaik ir uz nepareizā ceļa!” Piemēram, Obamas laikā ieviestā jaunā veselības apdrošināšana nav efektīva. Iepriekšējā bija labāka, tagad ārstēšanas kvalitāte pazeminās, ” spriež J. Kukainis. Viņš uzskata, ka vajadzīga stingrāka imigrācijas kārtība: “Tagad ir absurda situācija, ka cilvēki tik ierodas Amerikā, lai paliktu. Piemēram, grūtniece astotajā mēnesī ierodas ASV, dzemdē bērnu, kurš automātiski ir ASV pilsonis, un tad noder kā enkurs, lai visai ģimenei būtu iegansts iebraukt Amerikā.

Es pats esmu imigrants un domāju, ka Amerikai imigranti noteikti ir vajadzīgi, bet jābūt kaut kādai kārtībai.” Par bēgļu situāciju J. Kukaiņa vērtējums ir, ka Amerika un Eiropa nebija tai gatava: “Vajadzēja agrāk domāt par bēgļu nometnēm Turcijā, kur cilvēki būtu paēdināti, normālos apstākļos, un tad varēja sākt filtrēt, kuri varētu tikt pieņemti Eiropas valstīs. Bet tagad visas durvis vaļā un viņi tik nāk.

Sīrijas kara bēgļu vidū ir daudzi pieauguši vīrieši, kam vajadzētu cīnīties par savu zemi. Bet, redzot, ka visiem ir visjaunākie mobilie telefoni un viņi no patvēruma zemes gaida augstāku labklājības līmeni, nekā tas ir pamatiedzīvotājiem, rodas neizpratne. Es salīdzinu ar to situāciju, kādā bija mana ģimene, kad pēc Otrā pasaules kara ieradās Amerikā. Jau otrajā dienā tēvs meklēja darbu, pļāva zāli, māte tīrīja bagāto cilvēku mājas.”

Visu intervijas tekstu lasiet 11. aprīļa “Latvijas Avīzē” un “LA” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Lai dzivo Dimantu Jānitis. Viņš labs dakteris.
  Maskaļiem tas līdzēt gan nevar. Visi Vovas ir bezsmadzeņu radījumi, take it or leave it.
  Kukaiņu Jānis ir uz goda.

 2. “Lietuva: Trampa izteikumi par NATO atbilst Krievijas doktrīnai”

  Atcerēsimies – cik daudz pāri Latvijai ceļoja dažādos gadsimtos “ceļinieki”, bija jāizdzīvo !
  Jāizdzīvo arī tagad , vai visi to saprot ? Vai mums palīdzēs ?

 3. dements vecis, baidās mirt, vajag ārstu savās mājās, cik mums tādu nav pūlī………..katram savu slimnīcu.

Draugiem Facebook Twitter Google+