×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
20. februāris, 2017
Drukāt

Kukuļdošanas ēras gals? Ceļu policisti patruļā nedrīkstēs makā turēt vairāk par 30 eiro! (1)

Ilustratīvs attēlsIlustratīvs attēls

Pagājušajā gadā 15 gadījumos policisti pieķerti, ņemot kukuļus, 2015. gadā korupcijas noziegumi ceļu policistu rindās atmaskoti vēl mazāk – proti, deviņi.

Tomēr pastāv aizdomas, ka šie skaitļi neatspoguļo patiesos korupcijas apmērus, tāpēc Valsts policijas vadība sākusi meklēt preventīvus risinājumus šai problēmai.

Viena no idejām, kas aizgūta no Lietuvas – dodoties uz darbu, viens ceļu policists drīkstēs ņemt līdzi, maksimums, 30 eiro.

Paralēli šiem ierobežojumiem tiks strādāts arī pie policistu pārvietošanās novērošanas un pie tā, lai likumsargiem klāt vienmēr būtu ieslēgtas un strādājošas kameras. Tās disciplinēs ne tikai pašus policistus, bet arī šoferus neplātīties ar naudu un neizteikt nepārdomātus piedāvājumus.

Policijas centieni kaut ko darīt, lai apturētu masveidīgo kukuļņemšanu un došanu, ir uzteicami, taču prakse rāda, ka šobrīd neuzpērkams ir tikai fotoradars. Par visu pārējo interneta portālos cilvēki jau smej, sakot, ka tam, kam vajadzēs, tas izdomās, kā apiet likumu ar līkumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Katrai cp brigādei līdz vienu čomu “juristu”, kurš uz vietas par taisnīgu atlīdzību konsultē autovadītājus

Draugiem Facebook Twitter Google+