Latvijā
Kriminālziņas

Kukuļņemšanā apsūdzētās Stabiņas advokāts atkal piesaka noraidījumu prokuroram0


Ārija Stabiņa.
Ārija Stabiņa.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā šodien par kukuļņemšanu apsūdzētās bijušās Rīgas domes amatpersonas Ārijas Stabiņas advokāts atkal pieteica noraidījumu prokuroram Arvim Miglānam.

Tiesa lēmumu par lūgumu paziņos rīt plkst.8.30.

Advokāts Didzis Vilemsons aģentūrai LETA stāstīja, ka noraidījums pieteikts, jo Miglāns pieļāvis likumpārkāpumu.

“Viņš ir saņēmis disciplinārsodu, līdz ar to es uzskatu, ka nav spējīgs objektīvi uzturēt valsts apsūdzību,” uzsvēra advokāts.

Tiesa iepriekš noraidīja Stabiņas aizstāvības pieteikto noraidījumu lietas prokuroram Miglānam. Stabiņas advokāts toreiz skaidroja, ka noraidījums pieteikts, jo Miglāns esot pieļāvis būtisku nolaidību, kas saistīta ar apcietinājuma piemērošanu Stabiņai pēc viņas atgriešanās Latvijā.

Aizstāvis uzsvēra, ka brīdī, kad Stabiņa atgriezās valstī, “visi procesuālie termiņi jau bija nokavēti”. Attiecīgi, advokāta ieskatā, prokuroram, kurš pieļāvis šādu kļūdu, nevajadzētu uzturēt valsts apsūdzību konkrētajā lietā.

Aģentūrai LETA ir zināms, ka tieši šī kļūda bija iemesls, kādēļ ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers Miglānam piemērojis disciplinārsodu – pazemināšanu amatā.

Jau vēstīts, ka Stabiņai tiek inkriminēta 6018 eiro kukuļņemšana, savukārt Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes Protokola nodaļas vadītājai Ļenai Paščenkovai Rīgas apgabaltiesa iepriekš piemēroja pusotra gada reālu cietumsodu par prettiesisku labuma pieņemšanu.

Bijusī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Stabiņa šajā lietā pie kriminālatbildības saukta par kukuļņemšanu un ar to saistīto dienesta viltojumu, kas noticis no 2012.gada marta līdz septembrim, kad viņa tika aizturēta.

Viņa apsūdzēta deviņu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, no kuriem septiņus izdarījusi grupā ar pašvaldības darbinieci, kurai Rīgas apgabaltiesa šī gada martā piesprieda pusotru gadu ilgu brīvības atņemšanu.

Tāpat persona saukta pie kriminālatbildības par to, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās norādījusi nepatiesas ziņas.

Stabiņu korupcijas apkarotāji par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu aizturēja 2012.gada rudenī. Pēc pāris mēnešiem tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret drošības naudu un, kad pusgadu vēlāk tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi.

Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, izsludināja arī starptautiskajā meklēšanā, līdz beidzot pagājušā gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

Saistītie raksti

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja tikai trīs mēnešus. Pirms dažām nedēļām Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārskatīja viņai piemēroto drošības līdzekli un iepriekš vairāk nekā piecus gadus bēguļojušo Stabiņu no apcietinājuma atkal atbrīvoja, jo beidzās tiesību ierobežošanas termiņš.

Ņemot vērā, ka Stabiņa 2013.gada vasarā bija izsludināta starptautiskajā meklēšanā, kriminālprocess tika sadalīts un pret divām personām piemēroti prokurora priekšraksti par sodu, ar deviņām personām slēgtas vienošanās par sodu, bet pret vienu juridisko personu piemēroti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi. Vēl pret vienu personu lieta nosūtīta tiesai vispārējā kārtībā, kura tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā apelācijas kārtībā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Reirs: Finanšu noziegumu novēršana ir Latvijas valdības augstākā politiskā prioritāte 2
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM: Tuvākajos gados uz Latvijas robežas saglabāsies nelegālā imigrācija un preču kontrabandas risks 1
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cik tūkstošus par negaisa postījumiem saņems Gaujas nacionālais parks? 1
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
“Putina kreklu” skandāls iedvesmo radikāli Lindermani savai apģērbu līnijai 1
7 stundas
LE
LETA
Ekonomika
”PNB bankas” kreditori varētu neatgūt miljoniem eiro
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Varbūt mūsu atmiņas ir kā akmeņi! Saruna ar akmeņu muzeja vadītāju Vilni Strautiņu 1
Intervija 5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijas parlaments nobalso par breksita termiņa pagarināšanu 1
10 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Mitoloģijas mācības
6 stundas