×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Kulakova: Lindermans nepārstāv Latgales iedzīvotājus

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Man žēl, ka Vladimirs Lindermans un Jurijs Zaicevs ar savām aktivitātēm satrauc daugavpiliešus. Viņu idejas ir populisms,” teic Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova (Reformu partija) (attēlā), vērtējot sestdien pilsētā notikušo partijas “Gods un kārtība” dibināšanas sapulci un “kongresu” par Latgales autonomiju.


 

Domes priekšsēdētāja uzskata, ka partijas “Par dzimto valodu” līderis V. Lindermans un partijas “Gods un kārtība” līderis J. Zaicevs darbojas kopā, un pauž nožēlu par to, ka šādi notikumi norisinās Daugavpilī. “Pašvaldību vēlēšanās J. Zaiceva partiju neskatu kā konkurentus. Viņi iestājas par krievu valodu kā otru valodu, un šādu ideju vērtēju kā populismu,” saka Ž. Kulakova. Pēc viņas domām, Lindermans un Zaicevs izvērsuši darbību Daugavpilī tāpēc, ka lielākā daļa iedzīvotāju pēc tautības ir krievi un abiem aktīvistiem pievilcīgs šķitis Daugavpils iedzīvotāju balsojums krievu valodas referendumā, kas ir laba augsne populistiskas politikas veidošanai. “Mūsu pilsētā labi sadzīvo 20 nacionalitāšu pārstāvji, taču daugavpiliešu balsojumu referendumā vērtēju kā protesta balsojumu,” teica domes priekšsēdētāja. Runājot par Latgales autonomijas ideju, kuru postulē atsevišķi politiķi, Ž. Kulakova atzīmē, ka tā nav pamatota. “Gribu redzēt šai idejai ekonomisku pamatojumu – kādi ir plusi un mīnusi? Cilvēki jau tā brauc prom no Daugavpils, kur ir liels bezdarbs. Es tajā visā saskatu populismu un gatavošanos vēlēšanām,” sacīja Ž. Kulakova. Viņa uzskata, ka V. Lindermans un kompānija nav ieklausījusies latgaliešos un nav tiesīgi runāt viņu vārdā.

“Lindermans nav ticies ar Daugavpils domes un citu pašvaldību amatpersonām, kā arī Latgales plānošanas reģiona pārstāvjiem un nav ar viņiem šo ideju apspriedis. Lindermanam nav tiesību runāt latgaliešu vietā,” teica Ž. Kulakova.

Sarunā viņa vairākas reizes lieto vārdu “populisms” un atgādina, ka Latgales autonomijas kongresa “referenti” V. Lindermans un Ilarions Girss nemaz nav dzimuši Latgalē. Noslēdzot sarunu ar mani, domes priekšsēdētāja uzsver, ka gan partijas “Gods un kārtība”, gan V. Lindermana darbības Daugavpilī radot satraukumu iedzīvotājos. “Vecāka gadagājuma cilvēki ir ļoti satraukušies un nesaprot, kas notiek,” rezumēja Ž. Kulakova.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+