Apbrīno

Kulakova nakts Liepājā noritēs kā muzikāli teatrāls festivāls 16

Foto – Gints Ivuškāns

Pērn vasaras nogalē, atzīmējot grupas “Pērkons” leģendāro uzstāšanās Ogres estrādē, kad grupas fani koncertā gūto emociju uzplūdā, vēršoties pret pastāvošo komunistisko iekārtu, izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus, tika aizsākta jauna tradīcija – “Kulakova nakts”, kas guva milzu atsaucību. Šogad tradīciju nolemts turpināt, gan citviet – Liepājā, kur 6. augustā koncertdārzā “Pūt, vējiņi” apmeklētājus gaidīs Juris Kulakovs un “Pērkons”, festivāla noskaņās pulcējot arī virkni viesmākslinieku.

Jau zināms, ka šogad “Kulakova naktī” tāpat kā pērn piedalīsies grupa “Pērkons”, kas koncertu apvienos ar grupas 35 gadu jubilejas svinībām, un “Menuets”, kura dziesmas nule iemūžinātas jaunā dziesmu grāmatā. Koncertā piedalīsies viesi – grupa “Rīgas Modes” – dziesmas “Mēs pārtiekam viens no otra” kaverversijas autori, arī apvienības “Willow Farm”, “ARKA”, “Rihards Saule & Co”, “Varis Siliņš & Co”, kā arī Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts.

Juris Kulakovs, skaidrojot, kādēļ par otrās “Kulakova nakts” norises vietu izraudzīta Liepāja, stāsta, ka pilsēta viņam esot svarīga daudzējādā ziņā – viņa sarakstītā mūzika skanējusi Liepājas teātrī, pats skaņradis vairākkārt piedalījies vēsturiskā festivāla “Liepājas dzintars” žūrijā un, protams, ar vēju pilsētu viņu saista arī draudzība ar “Līvu” mūziķiem. “Visu šo darbību iespaidā man pat ir izsniegta Liepājas pilsoņa pase,” piebilst Juris, priecājoties, ka šī būs iespēja uzstāties “Pūt, vējiņi!” koncertzālē pēc tur veiktās restaurācijas. “Man būs liels prieks tur atgriezties un varbūt nedaudz mēģināt atdzīvināt “Liepājas dzintara” – patiešām nopietna mūzikas festivāla, kas diemžēl vairs nenotiek –, tradīcijas.” Kulakova nodoms gan neesot atjaunot “Liepājas dzintaru”, bet izrādīt cieņu leģendārajam festivālam.

“Man patīk doma, ka “Kulakova nakts” kļūst par festivālu, kas ceļo pa Latviju, un ka šogad tā notiks festivālu pilsētā Liepājā,” atzīst “Pērkona” bundzinieks Ikars Ruņģis, kurš pats savulaik, 80. gados, apmeklējis “Pērkona” koncertus “Pūt vējiņos”. “Tā kā estrādes vecā grīda ir nomainīta, šogad droši varēsim ielīgot jauno! Un “Pērkons” savā būtībā vienmēr ir svaigs kā jūras gaiss Liepājā. Tamdēļ domāju, ka Liepāja ir lieliska izvēle “Kulakova naktij”! Kā kulaks uz acs!”

“Kulakova nakts” Liepājā notiks kā muzikāli teatrālas gaisotnes iekrāsots koncerts, jo pašu liepājnieku atskaņojumā skanēs tās dziesmas, kuras komponists Juris Kulakovs rakstījis Liepājas teātra uzvedumiem. Tās atskaņos mākslinieks Varis Siliņš, Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts, mūziķis Emīls Dreiblats. “Tā kā grupa “Pērkons” šogad atzīmē savu 35 gadu pastāvēšanas gadskārtu, tad esam nonākuši jau kontekstā ar klasiskajām pasaules rokmūzikas grupu iestrādēm – kā “Rolling Stones”, “Deep Purple”, “Pink Floyd” –, kuru vecmeistarus uz skatuves koncerta laikā atbalsta jaunie asistenti, lai “izrāde varētu notikt”, tāpēc esam pieaicinājuši izcilajam komponistam Jurim Kulakovam papildus taustiņinstrumentālistu. Kurš tas būs, lai paliek noslēpums un intriga, kuru pirmie atklās Liepājas fani un atbalstītāji,” piebilst Ieva Akuratere.

Liepājā J. Kulakovam piebiedrosies pašlaik Šveicē studējošā vijolniece, Jura Kulakova meita Justīne Kulakova, lai divatā atskaņotu īpašu kompozīciju. Lirisku pirmatskaņojumu savukārt piedāvās Ieva Akuratere – pirmoreiz izskanēs Liepājas komponista Zigmunda Latuškevica dziesmas ar Ievas vārdiem virtuozās ģitāristes Ilzes Gruntes pavadījumā. Dalību koncertā apstiprinājis arī “Pērkona” kādreizējais solists operdziedātājs Nauris Puntulis.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 6. VIII 20.00 koncertestrādē “Pūt, vējiņi!”

Biļetes: “Biļešu Paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 20

LA.lv