×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Kūlas dedzinātāji traucē glābēju darbu plūdu skartajos rajonos

Foto - LETAFoto - LETA

Kūlas dedzinātāji traucē glābēju darbu plūdu skartajos rajonos, jo nereti vienlaikus jādodas izsaukumos turpat līdzās dzēst kūlas ugunsgrēkus, un tāda iedzīvotāju rīcība ir neticama bezatbildība, par kūlas dedzinātājiem aģentūrai BNS norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Reformu partija”).

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) nedēļas nogalē ir saņēmis vairāk kā 200 izsaukumus uz vietām, kur deg kūla, aģentūrai BNS pavēstīja Iekšlietu ministrijas pārstāve Gunta Skrebele.

“Aicinu Latvijas iedzīvotājus atbildīgi izturēties pret savu un kaimiņu drošību un dzīvībām, kā arī cienīt ugunsdzēsēju darbu, kas nedēļas garumā ir strādājuši, lai glābtu cilvēkus no dabas stihijas. Kūlas dedzināšana ir cilvēku tīšuprāt radīts posts un tās dedzināšana nav pieļaujama nekādos apstākļos. Taču, ja arī šis arguments nelīdz, tad aicinu padomāt par to, ka dzēšot tīšām izraisītu kūlas ugunsgrēku, glābēji var nepaspēt izglābt cilvēkus, kas cieš plūdos,” uzsver Kozlovskis.

VUGD jau vairāk kā nedēļu strādā pastiprinātā režīmā un ir koncentrējis papildu spēkus plūdu skartajos rajonos, lai nodrošinātu glābšanas darbus, uzsvēra ministrs. “Vienlaikus tiek saņemti izsaukumi uz vietām turpat netālu, kur tiek dedzināta kūla. Tāda iedzīvotāju rīcība ir neticama bezatbildība,” pauž Kozlovskis.

Ministrs atzīst, ka ugunsdzēsēji ir strādājuši garas stundas, lai glābtu cilvēkus no plūdu skartajām vietām, daudzās vietās tie vēl nav beigušies un glābēju klātbūtne ir būtiska.  Tāpēc kūlas dedzināšana īpaši šādos apstākļos ir vērtējama kā bezatbildīga rīcība pret līdzcilvēkiem, kas atrodas plūdu skartajos rajonos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+