×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2016
Drukāt

Kūlas ugunsgrēka dzēšanas laikā atrod apdegumus guvušu sirmgalvi

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Kūlas ugunsgrēka dzēšanas laikā Pāvilostas novadā ugunsdzēsēji atraduši 81 gadus vecu sievieti, kura bija guvusi apdegumus, aģentūra BNS uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pirmdien plkst.15.22 tika saņemts izsaukums uz Pāvilostas novada Vērgales pagastu, kur kāpu zonā trīs hektāru platībā dega kūla un mežs. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā ugunsdzēsēji glābēji atrada apmēram 81 gadus vecu sievieti, kura bija guvusi apdegumus un tika hospitalizēta. Plkst.17.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt plkst.16.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ludzas novada Ņukšu pagastu, kur pērnā zāle dega viena hektāra platībā. Mēģinot nodzēst kūlas ugunsgrēku saviem spēkiem, apdegumus guva apmēram 47 gadus vecs vīrietis, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem, bet no hospitalizācijas atteicās. Vīrietis bija dedzinājis zarus un no tā aizdegās pērnā gada sausā zāle. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst.17.18.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime

Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki pirmdien bija Ilūkstes novada Pilskalnes pagastā (desmit hektāri); Daugavpils novada Kalkūnes pagastā (astoņi hektāri); Birķeneļu ielā Daugavpilī, Iecavas novada Pīguļos, Salas novada Salas pagastā un Krāslavas novada Kalniešu pagastā (pa septiņiem hektāriem); Brjanskas ielā Daugavpilī (6,5 hektāri); Ludzas novada Cirmas pagastā, Salas novada Salas pagastā, Lielajā ielā Daugavpilī, Rēzeknes novada Ozolaines pagastā un Līgatnes novada Līgatnes pagastā (pa sešiem hektāriem); Avotu ielā Lielvārdē un Daugavpils novada Sventes pagastā (pa pieciem hektāri); Pils rajonā Jēkabpilī, Putnu ielā Jelgavā, Bauskas novada Mežotnes pagastā, Jēkabpils novada Ābeļu pagastā, Ropažu novadā, Līgatnes novada Līgatnes pagastā un Rēzeknes novada Bērzgales pagastā (pa četriem hektāriem).

Kopumā pirmdien tika reģistrēti 130 kūlas ugunsgrēki un divos no tiem cieta cilvēki.

VUGD atgādina, ka pērno zāli un dzēšot kūlas ugunsgrēkus, nereti cieš paši cilvēki, tiek bojāts īpašums, kā arī nodarīts būtisks kaitējums dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+