×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. maijs, 2013
Drukāt

Kūlas ugunsgrēkā, iespējams, gājusi bojā sirmgalve

LETALETA

Iespējams, ka šajā pavasarī kūlas dedzināšana prasījusi pirmo upuri – ceturtdien pēc kūlas ugunsgrēka nodzēšanas Dagdas novadā ugunsdzēsēji uz izdegušā lauka atraduši mirušu 75 gadus vecu sievieti, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pagaidām gan esot grūti pateikt, vai sirmgalve gājusi bojā ugunsgrēka dēļ vai arī viņas nāvei bijis cits iemesls – to noteiks ekspertīzē policija.

Šajā ugunsgrēkā degusi kūla trīs hektāru platībā un mežs piecu hektāru platībā.

Aizvadītajā diennaktī kopā reģistrēti 117 kūlas ugunsgrēki, un kopš gada sākuma kūla degusi jau 1528 reizes.

Kūlas dedzināšanas dēļ aizvadītajā diennaktī nodegušas arī vairākas ēkas. Olaines novadā pērnā gada zāles dedzināšanas dēļ nodega arī siltumnīca. Ogres novada Taurupes pagastā pērnā gada zāle dega trīs hektāru platībā un degošajā laukā sadega arī septiņi salmu ruļļi un trīs elektrības stabi. Rēzeknē Noliktavu ielā, Jūrmalā Vecajā ceļā un Talsos Arāju ielā kūlas dedzināšanas dēļ nodega dārza mājiņas.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu fiziskām personām var piemērot naudas sodu no 200 līdz 500 latiem vai pat administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm.

Savukārt atbilstoši APK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, fiziskās personas soda ar 100-500 latu naudas sodu, bet juridiskās personas – ar 500-2000 latu naudas sodu.

Saskaņā ar Ministru kabinetā pieņemtajiem “Ugunsdrošības noteikumiem” zemes īpašniekiem vai valdītājiem ir jāveic visi nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Ja tas netiek darīts, VUGD fiziskajām personām var piemērot naudas sodu no 20 līdz 200 latiem, bet juridiskajām personām – no 200 līdz 1000 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+