championat.com

Kulda iemet un Ufa uzvar 0

Vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā spēlē trešdien guva Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda, palīdzot Ufas “Salavat Julajev” vienībai panākt izlīdzinājumu pret latviešu speciālista Pētera Skudras vadīto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”. Spēle Ņižņijnovgorodā noslēdzās ar rezultātu 4:2 (0:0, 3:1, 1:1) viesu labā. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuva neizšķirts 2-2.

Notriektā tautumeita 6

Četri no vārtiem tika gūti otrajā trešdaļā. Sākotnēji piektajā minūtē rezultātu atklāja “Torpedo” hokejists Vladimirs Galuzins, bet tās beigās nepilnu četru minūšu laikā trīs ripas iemeta Ufas spēlētāji, izceļoties Ivanam Višņevskim, Igoram Mirnovam un Kuldam.

Nedaudz vairāk nekā divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad vārtsargs bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, “Torpedo” komandai deficītu līdz minimumam samazināja Jarko Immonens, tomēr jau nedaudz vēlāk ripu tukšos vārtos ieraidīja Jegors Dubrovskis, garantējot viesiem panākumu.

Kopā Kulda uz ledus pavadīja 26 minūtes un trīs sekundes, kas bija pārliecinoši ilgākais spēles laiks starp visiem hokejistiem. Viņš veica trīs metienus pa vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus un bloķēja trīs pretinieku metienus. Tāpat Latvijas aizsargs nopelnīja divas soda minūtes.

Otrajā visu laiku garākajā KHL spēlē trešdien panākumu izcīnīja Magņitogorskas “Metallurg” komanda, nokļūstot vienas uzvaras attālumā no Austrumu konferences pusfināla sērijas sasniegšanas. Konferences ceturtdaļfināla ceturtajā cīņā Magņitogorskas klubs ar rezultātu 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) trešajā pagarinājumā viesos pārspēja Vladivostokas “Admiral”.

Rezultātu piecas sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām atklāja Magņitogorskas komandu pārstāvošais kanādietis Fransiss Parē, bet otrajā trešdaļā Maikls Komodors un Iļja Zubovs jau izvirzīja vadībā mājiniekus. Uzvaru viesiem panāca Daniss Zaripovs, kad bija nospēlētas 116 minūtes un 35 sekundes. Mačs noslēdzās 23 minūtes pāri pusnaktij pēc vietējā laika. Sērijā līdz četrām uzvarām Magņitogorskas vienība izvirzījās vadībā ar rezultātu 3-1.

Līdz KHL rekordam abām komandām pietrūka vien divu minūšu, jo pērn Gagarina kausa pirmās kārtas mačs starp Jaroslavļas “Lokomotiv” un Čerepovecas “Severstaļ” ritēja 118 minūtes un 48 sekundes. Zīmīgi, ka tālu līdz rekordam nebija arī otrdien, kad “Salavat Julajev” trešajā pagarinājumā ar 2:1 izbraukumā pieveica “Torpedo” vienību. Šī cīņa ilga 113 minūtes un 24 sekundes.

Par pirmo Austrumu konferences pusfināla dalībnieci trešdien kļuva Kazahstānas vienība Astanas “Baris”, kas ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) izbraukumā apspēlēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, sērijā triumfējot ar 4-0.

Savukārt saspringa cīņa turpinās sērijā starp Kazaņas “Ak Bars” un Novosibirskas “Sibirj”. Ceturtajā mačā “Ak Bars” izbraukumā pārliecinoši pieveica pretiniekus ar rezultātu 6:3 (0:0, 3:1, 3:2), sērijā panākot izlīdzinājumu 2-2.