Sports
Hokejs

Kulda: Rakstu referātu par nodokļiem Latvijā 0

foto: LETA

Latvijas hokeja izlasei no pirmdienas pievienosies Artūrs Kulda, kurš pēdējās divas sezonas bijis viens no labākajiem KHL vienības Helsinku “Jokerit” aizsargiem.

Gagarina kausa pirmajā kārtā Artūrs guva traumu, taču neesot bijis nekas kritisks un, ja sērija iestieptos garāka, viņš, visticamākais, atgrieztos laukumā. Taču “Jokerit” kapitulēja regulārā turnīra uzvarētājai Maskavas “CSKA” ar 0:4, pēdējos trīs mačus zaudējot pagarinājumā. “Tā man bija pirmo reizi karjerā. Spēlējām neslikti, domāju, ka katrs varam paskatīties spogulī un pateikt, ka atdevām visu, ko varējām. Pietrūka spēka, veiksmes. “CSKA” ļoti maz kļūdījās un, ja arī kļūdījās, tad ne tā, lai veidotos lielas briesmas. Viņi jau trīs gadus tā spēlē, Dmitrija Kvartaļnova skola. Vienu sezonu pie viņa pavadīju Novosibirskas “Sibirj”, un tas mums bija labs gads,” “LA” teic Kulda.

Helsinku vienībai sezona izvērtās samocīta, Rietumu konferencē ieņemot vien astoto vietu. Iepriekšējos gados bija otrā un ceturtā. Vasarā par “Jokerit” galveno treneri kļuva Juka Jalonens – ļoti atzīts speciālists, Somijas pieaugušo un U-20 izlasi aizvedis līdz pasaules čempionu titulam. “Jokerit” vienībā izmainījis ļoti daudz, taču komandai spēle īsti neaizgāja. “Protams, astotā vieta nav mūsu,” piekrīt Kulda, bet neveiksmju cēloņu analīzi atstāj kluba vadības ziņā.

Uz nākamo sezonu Artūram līguma nav. Ar divām Helsinkos pavadītajām sezonām viņš ir ļoti apmierināts, papildus pluss ir ērti sasniedzamā Rīga. Domājams, arī klubam ar latviešu aizsargu vajadzētu būt apmierinātam – abās sezonās labākā lietderība aizsargu vidū. “Arī pirmais spēka paņēmienos un otrais bloķētajos metienos,” viņš papildina manis teikto. “Ar tiešajiem pienākumiem tiku galā. Vienmēr jau gribas vairāk, traumas nedaudz traucēja.”

Šosezon 44 spēlēs Kulda sakrāja 11 rezultatīvas piespēles, vārtus negūstot. “Vienus guvu, bet neieskaitīja, lai gan mēs jau pusminūti bijām zonā spēlējuši – tiesneši video atkārtojumā saskatīja aizmuguri. Pēc tam arī paši skatījāmies, bet mums šķita, ka viss bija pēc noteikumiem,” ar smaidu atminas Artūrs.

Saistītie raksti

Kad ar viņu sazvanījos, Kulda joprojām bija Helsinkos. Jāatrisina dažādas formalitātes, sadzīviski jautājumi. “Rakstu referātu par nodokļiem Latvijā,” viņš atklāja savu tā brīža nodarbi. Vasarā iestājies “RISEBA” augstskolā, kur apgūst biznesu un uzņēmējdarbību. “Man sieva maģistratūru pabeidza, gribas arī pašam pamācīties. Interesanti iet, viegli nav atsākt pēc deviņu gadu pārtraukuma. Mācīties ir grūtāk nekā hokeju spēlēt, jo laukumā viss ir pierasts, bet te tik daudz jauna, eksāmeni, rakstu darbi. Jāmācās četrus gadus, esmu apņēmies pabeigt, citādāk jau nebija jēgas sākt,” norāda Artūrs Kulda.

Iepriekšējos divus pasaules čempionātus viņam nācās izlaist veselības problēmu dēļ, bet šopavasar aizsargs būs ar izlasi. “Man ļoti patika mini nometne februārī. Izlasei ir jauns treneris Bobs Hārtlijs, kurš mums iemācīs kaut ko jaunu. Gaidu treniņus ar nepacietību un ceru, ka mums viss izdosies,” nosaka viens no izlases aizsardzības balstiem. Valstsvienības sastāvā Kulda piedalījies četros pasaules čempionātos un Soču olimpiskajās spēlēs.

LA.lv