×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Kuldīgā atjaunos unikālo Stafenhagena namu (3)

Foto: senakuldiga.lvFoto: senakuldiga.lv

Projekta LiviHeri jeb “Dzīvojam ar kultūras mantojumu” ietvaros, kuru īsteno Kuldīgas restaurācijas centrs, šosezon tiks veikti fasāžu renovācijas un restaurācijas darbi ēkai Baznīcas ielā 17 jeb tā sauktajam Stafenhagena namam, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Projekta kontaktpersona Ilze Zariņa pauda, ka iepirkuma rezultātā noslēgts līgums ar SIA “Būvfirma INBUV”, kas veiks praktiskos darbus, kā arī vadīs restaurācijas darbnīcu norisi.

Vēsturiskās dzīvojamās ēkas Kuldīgā Baznīcas ielā 17 celtniecība datēta ar 18. gadsimta 60.-70. gadiem, kad tā celta kā guļbūve, 19. gadsimta otrajā pusē ēkai izveidotas mūra piebūves. Ēkā atrodas unikāla koka lāde jeb iebūvēts, kas ir vienīgais speciālistiem zināmais šāds polihromā koka izstrādājums Latvijā.

Ēkai, kura ir nozīmīgs, tūristu iecienīts apskates objekts, projekta ietvaros tiks atjaunota ielas koka apšuvuma fasāde, veikta mūru deformācijas novēršana, atjaunots īpašais polihromais krāsojums pagalma fasādēm, kā arī nomainīti neatbilstošie būvgaldniecības izstrādājumi.

Sākot no 1.augusta būvniecības process minētajā objektā būs atklāts un noteiktā kārtībā pieejams apmeklētājiem kā kultūrtūrisma sastāvdaļa. Iecerēts, ka objekts būs pieejams reizi nedēļā – piektdienās no plkst. 10 līdz 12 un plkst. 13-15, iepriekš piesakoties. Katras apskates noslēgumā interesenti varēs uzdot jautājumus ēkas atjaunotājiem.

Šī projekta ietvaros paredzēta arī divu praktisku restaurācijas darbnīcu rīkošana.

Projekts tiek īstenots ar ES Eiropas reģionālās attīstības fonda un Centrālās Baltijas programmas 20014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Projektā sadarbojas Kuldīgas novada pašvaldības Restaurācijas nodaļa, Renovācijas centrs “Tammela” Raumā Somijā, Turku universitāte, Gotlandes reģiona pašvaldība un biedrība “Starpnozaru mākslas grupa “Serde””.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nu, unikāls grausts

  2. Atvainojiet, kas shgajaa nozheelojamajaa graustaa ir ‘unikaals’????

  3. Un kaa ar Bazniicas ielu 34??? Vai tur domei nav teikshana? Pashaa centraa, bet paskats drausmiigs…

Draugiem Facebook Twitter Google+