×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Kuldīgā atklās pieminekli Ēvaldam Valteram (1)

Foto: Elīna Zīle, Kuldīgas novada domeFoto: Elīna Zīle, Kuldīgas novada dome

Tēlnieks Oskars Mikāns un pieminekļa Ēvaldam Valteram sākotnējais veidols mālā.

Tūliņ pēc Lieldienām un tautā iemīļotā aktiera, kuldīdznieka Ēvalda Valtera (2.04.1894-26.09.1994) 122. dzimšanas dienas priekšvakarā – 1. aprīlī – Kuldīgas Rātslaukumā svinīgi atklās tēlnieka Oskara Mikāna veidoto vides objektu, kas godinās aktiera piemiņu, LA.lv uzzināja Kuldīgas novada domē.

“Mūsu slavenā novadnieka Ēvalda Valtera piemineklis būs ļoti cilvēcīgs, tuvs savai būtībai. Jūtams, ka Oskars Mikāns ir ļoti rūpīgi, dziļi izpētījis, kāds aktieris un mākslinieks bijis dzīvē, izskatījis daudz fotoattēlu. Jau šobrīd skaidrs, ka gribēsies piesēst blakus Ēvaldam Valteram un iedzert tēju,” savās sajūtās dalās Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Pagājušajā gadā Kuldīgas novada pašvaldība izsludināja metu konkursu “Ē.Valtera pieminekļa (vides objekta) izveide Kuldīgas vecpilsētā”, paralēli konkursa žūrijas darbam norisinājās arī sabiedrības viedokļa noskaidrošana par iesniegtajiem piedāvājumiem. “Tējas tase kopā ar Ēvaldu Valteru” ieguva gan vislielākās kuldīdznieku simpātijas, gan atzinīgu žūrijas vērtējumu.

Kuldīdznieki cer, ka jaunais vides objekts pie tikko restaurētā vecā rātsnama piesaistīs daudz tūristu un iedzīvinās ticējumu – ja vēlies nodzīvot līdz simt gadiem, jāatbrauc uz Kuldīgu un jābauda tēja kopā ar slavenāko latviešu simtgadnieku Valteru.

Pieminekļa izveidei finansējumu pašvaldība saņēma no valsts budžeta, savu deputāta kvotu 20 000 eiro apmērā šim mērķim atvēlēja Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa. Tikpat pieminekļa izveidei ieguldīja arī Kuldīgas novada pašvaldība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Kuldīga var lepoties ar izcilo novadnieku- latviešu strēlnieku, aktieri un tautas cīņā saucēju visā atmodas laikā!
    Te nu Ogrei (tās NA biedriem domē, kas vēlas atstāt SAVAS neizdzēšamās pēdas pilsētas vēsturē) būtu aiz kauna jānolien pagultē, jo arī tā gatavojas uzstādīt “vides objektu”, tikai kandidāts tāds neizdevies- komunistu līdzskrējējs un tautas darboties gribētāju apspiedējs.

Draugiem Facebook Twitter Google+