×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
30. septembris, 2016
Drukāt

Kuldīgā atklāts mūsdienīgs veco ļaužu pansionāts (6)

Foto  – Eduards DambergsFoto – Eduards Dambergs

Kuldīgā atklāts Kuldīgas slimnīcas ilgstošas sociālās aprūpes nodaļa jeb jauns, mūsdienīgs pansionātu. Apskatot gaišās, izremontētās telpas, daudzi bija vienisprātis, ka vārds “pansionāts” šīm telpām vairs nepiestāv, tās varētu saukt par rezidenci senioriem. Uz jaunā pansionāta atklāšanu bija ieradies arī labklājības ministrs Jānis Reirs.

Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Eglītis pastāstīja, ka ēka, kurā izveidota jaunā nodaļa, kādreiz uz īsu brīdi bijusi mājvieta infekciju slimību nodaļai un terapijas nodaļai, taču tad telpas 12 gadus bijušas tukšas. Slimnīcas vadītājs, izpildot klientu publiski izteikto vēlmi par ābeļdārzu pie jaunā pansionāta, bija sagādājis iestādīšanai pirmās trīs ābelītes un arī eglīti, ko greznot Ziemassvētkos.

Saskaņā ar tradīcijām pirmais jaunās telpas aplūkot devās kaķis Muris, kurš agrāk piederējis kādai no pansionāta klientēm, bet tagad mitinās pie vienas no aprūpētājām. Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās un jaunajās telpās, kas pavisam drīz kļūs par viņu mājām, viesojās arī daļa no jaunā pansionāta klientiem.

Jaunajā pansionātā kopumā varēs mitināties 54 cilvēki. Sākotnēji šeit dzīvos 36 klienti – 32 klienti pārnāks no agrākā pansionāta “Venta”, bet 6 būs jauni.

Rezidencē iekārtotas telpas ar divvietīgām istabiņām ar atsevišķiem sanitārajiem mezgliem. Slimnīcas virtuve nodrošinās klientus ar maltītēm, bet slimnīcas ārsti palīdzēs parūpēties par veselību. Sakārtota arī jaunā pansionāta apkārtne. Jauno pansionātu vadīs Sanita Dzintara, kura pārnākusi strādāt no agrākā pansionāta “Venta”.

Telpu pārbūvi projektēja arhitekte Diāna Zalāne no “Diānas Zalānes projektu birojs”. Telpu pārbūvi nodrošināja “BK Māja”, bet būvuzraudzību – Aldis Kasakovskis, “Baltline Globe”. Projekta īstenošanu finansēja Kuldīgas novada pašvaldība.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Njā…. Tā vietā, lai vietu iesvētītu, laiž kaķi pa priekšu… Nu ko var gribēt, ja ko tādu dara…. It kā izglītoti cilvēki.

    • Domā, ka tava iedomu drauga “svētība” ir kaut kas jēdzīgāks?

      • Nu tu, atejist, esi jau parādījis savu līmeni sevi tā nosaukdams… Ko nu par augstām matērijām… P.S. Ar manu ”iedomu” draugu satiksies agrāk vai vēlāk, tad varēsi atcerēties šeit rakstīto… 😉

  2. Patīkama ziņa, tomēr žēl, ka pat tik labā pansionātā istabiņā dzīvos pa divi iemītnieki. Diez kas nav, ja vecumdienas jāpavada kopmītnē, kaut arī labā!

  3. Kāda būs maksa par dzīvošanu pansionātā?

Draugiem Facebook Twitter Google+