×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamajā nedēļas nogalē 1. un 2. augustā Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls, kura programmā būs iekļautas sešas pilnmetrāžas filmas un divas īsfilmu programmas. Tās izvietosies uz skalas starp diviem izpētes objektiem „Māksla” un „Dizains” un uzdos jautājumu, vai profesionālās kategorijas ir jāskata nošķirti vai jāļauj tām radoši jaukties.
Pirmā diena aizsāksies ar iecienīto “Pecha Kucha” pasākumu, kurā kā ierasts ar iedvesmojošām prezentācijām uzstāsies dažādu nozaru profesionāļi. Tāpat festivāla laikā būs iespēja apmeklēt divas izstādes. Kuldīgas Mākslinieku rezidencē ir apskatāma pēdējās desmitgades redzamākā latviešu gleznotāja un glezniecības katedras vadītāja Latvijas Mākslas akadēmijā Andra Vītoliņa izstāde „Arhitektūra un morāle”. Savukārt Kuldīgas Mākslas namā vēl tikai līdz 3. augustam var paspēt aplūkot izstādi „20 Francijas dizaina ikonas. Dialogs”, kurā apkopoti slavenākie 20. un 21. gadsimtā franču dizaina skolas radītie objekti.
Programmā ir iekļautas divas īsfilmu programmas. „Pilsētvide īsmetrāžā” ir tapusi sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību un apkopo videofilmas par Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 fināla projektiem un to autoriem. To vidū arī veiksmīgā Kuldīgas vēsturiskā centra ielu telpas restaurācija. Programma „Kino žurnāli” ir tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu un piedāvās diskusijai fragmentus no Padomju laiku Latvijas kinožurnāliem „Māksla”, „Dizains”, „Baltijas modes” u.c.
Dizaina filmu festivāla pamatprogrammu veido sešas pilnmetrāžas filmas, kuras jau paspējušas iegūt plašāku atzinību pasaulē un ir veltītas modei, gleznošanai, fotogrāfijai, arhitektūrai un dizainam. To vidū būs skatāma arī 2013. gada “Oskara” godalgai nominētā filma „Skaistule un bokseris” (Cutie and the Boxer), kas spējusi iemūžināt intīmu, skaistu divu Ņujorkā dzīvojošu japāņu mākslinieku Ušio un Noriko portretējumu ilggadējās attiecībās un nepārtrauktajā cīņā vienam ar otru. Festivāla noslēgumā būs skatāma īpašu ievērību ieguvusī filma „Atrodot Viviānu Meijeri” (Finding Vivian Maier) par noslēpumaino auklīti ar simtiem ģeniālu fotogrāfiju, kura turpina gūt panākumus festivālos un šobrīd piedzīvo pirmizrādes kinoteātros ASV, Lielbritānijā un citviet pasaulē.
Dizaina filmu festivāls, kura idejas autori un kuratori ir Singapūras dizaina studija „Anonymous”, radies 2010. gadā ar sākotnējo ievirzi tikai uz dizainu, taču šobrīd pievēršas arī citām mākslām, pilsētu problēmām un dažādiem sociāliem fenomeniem. Pasākuma programmu papildina tematiskas konferences, radošās darbnīcas un atvērto durvju dienas arhitektūras un dizaina studijās. Festivāls Singapūrā norisinās katru gadu, bet, uzņemot starptautisku vērienu, ceļojis uz dažādām pasaules pilsētām: Portlendu, Berlīni, Taipeju, Kaohsiungu, Bangkoku un jau otro gadu uz Kuldīgu, Latviju.
Filmas ar subtitriem latviešu valodā tiks demonstrētas Kuldīgas Kultūras centra kinozālē, bet brīvdabas seansi norisināsies Pils parka kinoteātrī „Goldingen Knight Cinema”.
Festivālu rīko Kuldīgas Mākslinieku rezidence sadarbībā ar Singapūras dizaina studiju „Anonymous”, kinoteātri „Kino Bize”, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu, Latvijas Arhitektu savienību, „Pecha Kucha Riga”. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Kuldīgas novada pašvaldība, „Goldingen Knight Cinema”, Gētes Institūts Rīgā.

Dizaina filmu festivāla 2014 programma:

Piektdien, 1/8
19.00 “Izstāde”
20.00 “Pecha Kucha”
22.15 “Pilsētvide īsmetrāžā”
22.30 “Mikrotopija”
23.30 “Kino žurnāli”

Sestdien, 2/8
13.00 “Gerhards Rihters – Gleznojumi”
15.00 “Klucis – Nepareizais latvietis”
17.00 “Īvs Senlorāns”
19.00 “Skaistule un bokseris”
22.15 “Pilsētvide īsmetrāžā”
22.30 “Atrodot Viviānu Meijeri”
00.00 Kino žurnāli

Dizaina filmu festivāla 2014 video:

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+