×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. aprīlis, 2013
Drukāt

Kuldīgā pēc domes darbu kritizējošas intervijas slēdz mājaslapu

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc tam, kad mājaslapā “kabile.lv” tika ievietota domes darbu kritizējoša intervija ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu (“Kuldīgas novadam”), vietni pēkšņi slēdza, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Lapas veidotāji Vera un Andris Stepes to sauc par informācijas cenzēšanu, bet pašvaldības deputāti “par priekšvēlēšanu aģitācijas likuma normu pārkāpumu”.

Kā stāstīja raidījumā, Stepes, kuri nodarbojas ar dažādu mājas lapu izstrādi, bija nolēmuši izpalīdzēt pagastam ar mājas lapas izstrādi, jo pagastam mājas nebija. Mājas lapu viņi esot izveidojuši bez maksas, apkopojuši informāciju. Kabilieši stāstījuši par savām problēmām.

Stepe devusies pie pašvaldības vadītājas Bērziņas. Viņai uzdevusi jautājumus par drošību, pagasta pārvaldes vadītāja iespējamo maiņu, kultūras pasākumiem. Taču atbildes nesekoja. Tā vietā Bērziņa atrunājusies, ka atbildīgs ir kāds cits. Tas Stepi saniknojis, viņa publicējusi ne tikai interviju, bet arī savas pārdomas par sarunu.

,,Man pagasta vadītājs [Tālivaldis Bergmanis] teica, ka tas, ka es uzrakstīju, ka Bērziņas kundze turēja rokas saliktas vienu pār otru un skatījās aukstu skatienu, un tas, ka es noraksturoju, ka viņa uzvedās kā garāmbraucošs Vācijas tūrists, kas neko vairāk nezina… Divas tās lietas, kas viņai riktīgi uzsita dusmu. (Tajā brīdī domnieki nolēma, ka) ir jānoņem lapa ar jebkuru ieganstu ” , raidījumam stāstīja Stepe.

I.Bērziņu aizstāv Kabiles pagasta pārvaldes vadītājs Bergmanis (ZZS) norādot, ka Stepei esot ,,uzbrūkošs tonis”. “Nevis kaut ko izzināt, bet tā kā uzbrukt Bērziņas kundzei . Kaut vai tā pati frāze, ka viņa par Kabili zina tik pat daudz, cik kaut kāds vācu tūrists. Kā Stepes kundze to var apgalvot? Viņa te ir ienācēja, viņa nedzīvo pat gadu šeit. Bērziņas kundze ir jau kuru sasaukumu šeit,”  “de facto” klāstīja Bergmanis.

Pēc pāris dienām Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Aleksandrs Lange (“Kuldīgas novadam”) parakstīja dokumentu par mājas lapas slēgšanu. Domēns kabile.lv līdz šim brīdim bija pagasta īpašums, bet ar domes lēmumu par tā lietotāju kļuva Kuldīgas novada pašvaldība.

“1.jūnijā ir pašvaldību vēlēšanas, tāpēc mēs to Kabiles mājas lapu apturējām”, saka Lange. Savukārt novada vadītāja Bērziņa sacīja, ka “šobrīd ir priekšvēlēšanu laiks. Līdz ar to tas arī uzliek ierobežojumus pašvaldībām un pašvaldības iestāžu mājas lapām. Mēs šobrīd, piemēram, “kuldiga.lv” mājas lapā neizvietojam ne manas intervijas, ne manus blogus, ne kaut ko tamlīdzīgu”.

“de facto” norāda, ka tatiešām vietnē kuldiga.lv nevarot atrast Bērziņas blogu vai interviju, tomēr yajā pašā laikā priekšvēlēšanu laikā joprojām tiek ievietotas fotogrāfijas, kur, piemēram, Bērziņa ar savu vietnieku Langi atklāj sociālos namus, piedalās ballēs un vēl gūzmā citu pasākumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+