×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Kuldīgā pēc vērienīgas atjaunošanas atklās Bangerta villu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nominācijā "Gada būve kultūrā 2014" apbalvojumu izpelnījusies Bangerta villas atjaunošana.

Sestdien, 26. aprīlī, pēc vērienīga interjera rekonstrukcijas projekta pabeigšanas durvis vērs Kuldīgas novada muzeja ekspozīciju centrs “Bangerta villa”, portālam LA.lv pavēstīja Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Jansone.

Jau 2009. gadā ar Norvēģijas finanšu instrumenta palīdzību tika restaurēta vēsturiskās ēkas fasāde, labiekārtots iekšpagalms un piegulošā teritorija, bet nepietiekamā finansējuma dēļ projektā nebija paredzēta iekštelpu restaurācija

Tagad atjaunoti ēkas vēsturiskie sienu un grīdu krāsojumi, kā arī greznās krāsnis. Bangerta villas ēdamistabas interjerā izmantots Kuldīgas muzeja krājumā esošais mēbeļu komplekts, kura īpašniece bijusi kāda Koreckas kundze. Komplektā ir seši krēsli ar atzveltnēm, sofa un vēl divi lielāki krēsli ar roku balstiem. Līdzekļi restaurācijai 2400 latu apjomā iegūti no Valsts kultūrkapitāla fonda un no Kultūras ministrijas programmas, kas paredzēta muzeju krājumu izmantošanai un uzturēšanai.

Līdz ar telpu restaurāciju un labiekārtošanu, izveidoti jauni muzeja produkti un pakalpojumi. Otrajā stāvā izveidota ekspozīcija – dzīvoklis, kurā būs iespēja ielūkoties 20. gadsimta sākuma turīga kuldīdznieka ikdienā. Apmeklētājiem būs pieejama ēdamistaba, dāmas buduārs, mūzikas salons, arī kunga kabinets, kurā varēs aplūkot daļu no kolekcionāra Jāņa Mētras apjomīgās spēļu kāršu kolekcijas.

Pirmajā stāvā darbosies apmeklētājiem ērts informācijas un klientu apkalpošanas centrs. Domāts par pieejamību – ēkā ir pacēlājs, kas atvieglos muzeja apskati cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Līdz ar atklāšanu muzejā skatāmas izstādes – “Kuldīgas Kods”, “Kuldīdznieki 19.-20.gs mijā”, kā arī arhitektes Liesmas Markovas veidotā izstāde par muzeja ēkas atjaunošanu, restaurācijas procesu un unikālākajiem interjera elementiem.

26. un 27. aprīlī Bangerta villu varēs apmeklēt bez maksas, pārējā laikā dārgākā biļete – pieaugušajiem – maksā vienu eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+