Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Kuldīgā, svinot 4. maiju, stādīs mārpuķītes Latvijas kontūrā

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien, 4. maijā, Kuldīgā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, dziedās himnu, uz galdiem klās baltus galdautus un Rātslaukumā veidos Latvijas kontūru no mārpuķīšu stādiem, LA.lv uzzināja novada domē.

“Bieži, vaicāti, kā svinējuši Neatkarības atjaunošanas gadadienu 4.maijā, cilvēki atbild, ka nekā īpaši – nav bijis svētku sajūtas. Kuldīgā tika lemts nerīkot pompozus svētkus ar uzrunām un priekšnesumiem, bet gan radīt svētku noskaņu, aicinot iedzīvotājus un pilsētas viesus svinēt un izbaudīt svētkus kopā ar ģimenēm un draugiem, iznākot ielās, laukumos un parkos, lai apliecinātu, ka esam PAR,” stāsta Kuldīgas kultūras centra direktore Inta Burnevica.

Svinības sāksies plkst. 12 Rātslaukumā ar Latvijas karoga pacelšanu un kopīgu himnas dziedāšanu. Kopumā 26 vietās – baznīcās, muzejā, kultūras mantojuma centrā “Kūrava”, Rātslaukumā, vecajā rātsnamā, kultūras centrā, veikalos, viesnīcās, kafejnīcās un restorānos, ja pie ēkas vai uz ielas redzams galdiņš ar baltu galdautu, ziediem un tautasdziesmu grāmatu, – tā ir droša zīme, ka no plkst. 12 līdz 16 esat aicināti pievienoties.

Rātslaukumā ikkatrs varēs nobalsot PAR, iegādājoties un dāvinot pilsētai mārpuķīšu stādiņus, no kuriem izveidos Latvijas kontūru, bet pēc svētkiem puķes iestādīs 1905. gada parkā.

Novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Duļbinska stāsta, ka īpašs baltais galduts tapis Ēvalda Valtera pieminekļa galdiņam, un tas tiks klāts tikai reizi gadā – 4. maijā: “Kopš pieminekļa atklāšanas kuldīdznieku un pilsētas viesu ceļš cauri vecpilsētai nav iedomājams bez apstāšanās kaut uz mirkli pie Ēvalda Valtera, lai kaut domās malkotu tasi tējas kopā ar mūsu izcilo novadnieku.”

Katru gadu svētkiem tiks izgatavotas īpašas grāmatzīmes, kas 4.maijā kalpos arī kā ceļvedis dienas notikumos.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+