Kultūra
Teātris un kino

Kuldīgā teātris būs visur. Viesi arī no Maskavas un Ņujorkas 0

Publicitātes foto

Nākamās nedēļas nogalē, 21. un 22. oktobrī, Kuldīgas pilsētvidē jau otro gadu pēc kārtas skatuves mākslas tradīciju turpinās Starptautiskais skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvājot piesātinātu kultūras programmu, LA.lv uzzināja Kuldīgas domē.

“Teātris ir visur Kuldīgā” 2017. gadā piedāvā pārdomātu un vienlaikus atraktīvu programmu, kuru veido dažādi mākslinieciskie ansambļi un radošo personību pārstāvji – Latvijas Leļļu teātris, galerija “Istaba”, Karaliskais improvizācijas teātris, Latvijas Kultūras akadēmijas studenti un absolventi teātra, laikmetīgās dejas un audiovizuālajā mākslā, neatkarīgie mākslinieki, kā arī ārzemju viesi no Maskavas un Ņujorkas.

Šī gada festivāla dienas iesāksies ar notikumiem bērniem. Radošajā darbnīcā “Teātris manas dzīves ikdienā” tapušie darbi tiks izstādīti Kuldīgas novada muzejā. Ģimenes ar mazākajiem teātra skatītājiem, kā arī ikviens cits interesents aicināts uz Kārļa Krūmiņa izrādi “Nāc laukā!”, kas jau iepriekš atzinīgi novērtēta Valmieras vasaras teātra festivālā un Bērnu un jauniešu teātra festivālā “Eju meklēt” un kas norisināsies daudzdzīvokļu māju pagalmā. Otro gadu uz festivālu brauc arī galerija “Istaba” ar Jāņa Znotiņa režisēto izrādi, piedāvājot turpinājumu vairākkārt izpārdotajai grāmatai “Kaka un pavasaris”, pēc kuras tapa arī izrāde bērniem ar tādu pašu nosaukumu. Šogad izrādē “Karnevāls un kartupeļu salāti” aktieri runās par bērnu iekļaušanos sabiedrībā un spēju just to, ko jūt citi. Uz teātrim vēl neierastu lokācijas vietu – sporta klubu “Poligons” – dosies izrāde “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” no Latvijas Leļļu teātra ar aktieriem Baibu Vanagu un Artūru Putniņu galvenajās lomās, kā arī mūziķiem no folkroka grupas “Iļģi”.

Sākot 9. darbības sezonu, viesizrādēs uz Kuldīgu devies Karaliskais improvizācijas teātris, savukārt 22. oktobrī pusdienas restorānā “Bangert’s” pavisam neierastas un maģiskas padarīs Jeļenas Paļčevskas ilūziju šovs ar muzikālu dāvanu no festivāla rīkotājiem.

Starp festivāla dalībniekiem arī Latvijas Kultūras akadēmijas radošo mācībspēku un diplomētu horeogrāfu, režisoru izrādes – apakšprogrammas Teātra mākslas absolventes, režisores Māras Gaņģes askētiskā un neverbālā leļļu teātra monoizrāde pieaugušajiem “Vienkauja”, kā arī horeogrāfes Agates Bankavas laikmetīgās dejas izrāde “Fafabulala”. Tāpat festivāla programmu paspilgtinās visatpazīstamākā laikmetīgās dejas izrāde Latvijā – “ĀRĀ” Olgas Žitluhinas režijā sadarbībā ar grupas “Dzelzs vilks” mūziķiem. Festivāla pirmās dienas noslēgumā starp radošās nakts pasākumiem arī spilgtākās Latvijas Kultūras akadēmijas 2016. gada Audiovizuālās mākslas studentu īsfilmas.

“Teātris ir visur Kuldīgā” arī šogad aicinājis piedalīties festivālā Maskavas Mazās Bronnajas dramatisko teātri. Viesi no Maskavas papildinās TIVK 2017 programmu ar izrādi “Kņaze Marja”. Izrāde ir skats uz pasaules literatūras klasiķa Ļeva Tolstoja romānu “Karš un miers”. Visas lomas attēlo Maskavas Mazās Bronnajas dramatiskā teātra aktieru jaunā paaudze. 2015. un 2016. gadā izrāde ir guvusi augstus profesionāļu un skatītāju novērtējumus vairākos starptautiskos festivālos.

Kuldīgas Sv. Annas evanģēliski luteriskās baznīcas telpas uzņems viesus no Ņujorkas ar muzikāli poētisko izrādi “Mūsu paziņa – Sergejs Jeseņins!”, kas ir “Rustema Gaiļiča Ņujorkas Poēzijas un Mūzikas Teātra” pārstāvju sagatavota dzejniekam veltīta programma un ar lieliem panākumiem vairākkārt spēlēta Ņujorkā, Rīgā, Kalugā, Narvā, Kazaņā, Austrālijā, Jaunzēlandē un citur. Programmā iekļautas arī dziesmas, ko izpildīs Rīgas Dziesmu teātra “Etīde” mākslinieki.

Festivāla noslēgumā, 22. oktobrī gaidāma Liepājas “Goda teātra” izrāde “Bļitka”, kas nominēta 2016./2017. gada “Spēlmaņu nakts” balvai trīs nominācijās.

Skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur” pirmo reizi tika rīkots 2016. gada 8. un 9. oktobrī.

LA.lv