×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. janvāris, 2018
Drukāt

Kuldīgai vandāļu dēļ tūkstošiem eiro lieli zaudējumi (2)

Foto LETAFoto LETA

Kuldīgas novada dome vērsīsies Valsts policijā (VP) ar iesniegumu par zaudējumiem, kas nodarīti pašvaldībai, kad 1.janvāra vakarā pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ Kuldīgas Pilsētas laukumā nodega Ziemassvētku egle, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Signeta Lapiņa.

Pēc sākotnējām aplēsēm, zaudējumi mērāmi vairāk nekā 2500 eiro apmērā.

Kuldīgas novada pašvaldības māksliniece Inese Sulojeva pauda nožēlu par nepatīkamo atgadījumu. “Ir tik ļoti žēl par notikušo ne tikai no praktiskās puses, jo tie ir lieli finansiālie zaudējumi pašvaldībai, bet arī emocionāli, jo egle uzskatāma par galveno svētku simbolu, turklāt tā bija dekorēta ar bērnu un vecāku veidotajiem rotājumiem,” sacīja Sulojeva. Pie egles bija novietota arī bērnu veidotā ziedojumu kaste pārtikas produktiem, taču tā ugunsnelaimē nav cietusi.

Šogad Kuldīgas svētku rotājumi no vandālisma cietuši vairāk nekā citus gadus – estrādes parkā izdemolēti septiņi koki, ap kuriem bija izvietotas lampiņu virtenes, tāpat saplēstas lampiņu virtenes pieciem kokiem pie Kuldīgas Galvenās bibliotēkas. “Lampiņas ir plēstas, grieztas ar nazi vai šķērēm. Daļa lampiņu tika sabojātas jau pirms svētkiem. Žēl, ka mums ir cilvēki, kuriem ir tāda kultūra,” atzina Sulojeva.

Pilsētas laukumu rotāja septiņus metrus augsta egle, kas bija izrotāta ar 70 metru mirgojoša “lietus” lampiņu virtenēm, 70 metru oranžu lampiņu virtenēm, desmit lielām spīdošām pārsliņām, kā arī ar 45 apgleznotām bumbām, kuras tapušas ar bērnu, vecāku un skolotāju palīdzību.

Pašvaldības uzdevumā SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” darbinieki nodegušo egli Pilsētas laukumā ir demontējuši. Kuldīgas novada pašvaldības policija sniedz visu tās rīcībā esošo informāciju, lai Valsts policija varētu noskaidrot notikušā apstākļus un egles aizdegšanās iemeslu, norādīja pašvaldībā.

Lai gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Sandra Vējiņa informēja, ka egle 1.janvāra vakarā aizdegusies, visticamāk, elektroierīču īssavienojuma rezultātā, pašvaldībā skaidroja, ka precīzs aizdegšanās iemesls vēl tikšot izmeklēts rūpīgāk – pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju noskaidros, vai iemesls bijis īssavienojums, vai tomēr ļaunprātīga dedzināšana.

Jau ziņots, ka gada pirmajā dienā aizdegušās divas izrotātas svētku egles. Viens šāds negadījums noticis Kuldīgā, Pilsētas laukumā, bet otrs – Daugavpilī, Vienības laukumā. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka abos gadījumos ugunsnelaime varētu būt izcēlusies no elektroierīču īssavienojuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kur tad pašvaldības policija. Vai tāpat kā citur prot tikai sodus par laikā nenopļautu zāli rakstīt

  2. Suloveja nesaredz atšķirību. ,,Lieli zaudējumi pašvaldībai,,. Nav tādas pašvaldību nauda, ir nodokļu maksātāju naudu. (MargetaTečere). Puse Kuldīga dzīvo no rokas mutē. Zaudējumi Kudīdzniekiem ir katru dienu, izņemot domes un tai pakļautos darbiniekus. Zviedrijā salmu āzis arī katru gadu nodega. Tas ir skaidrs un nepārprotams protests par pašvaldības darbu.

Draugiem Facebook Twitter Google+