Eduards Kalniņš, “Osta”, 1940. gads.
Eduards Kalniņš, “Osta”, 1940. gads.
Publicitātes foto.

Kuldīgas Novada muzejs parādīs savus mākslas darbu krājumus 0

No 30. jūnija līdz 29. jūlijam Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma izstāde “Māksla muzeja krājumos”, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Tuvojoties 120 gadadienai kopš pirmās izstādes – tā notika 1899. gada pavasarī -, Kuldīgas Mākslinieku rezidence sadarbībā ar Kuldīgas Novada muzeju organizē muzeja krājumā esošo gleznu izstādi. Izstādes mērķis ir paradīt darbus, kas muzeja krājumā nonākuši dažādos laika periodos – gan darbus, kas bija skatāmi Kuldīgas muzeja pirmajā mākslas ekspozīcijā, gan atsevišķus padomju laikā krājumā nonākušos darbus.

Iecere par Kuldīgas muzeja mākslas nodaļas izveidošanu iemieso Kārļa Ulmaņa vienotās Latvijas kultūrpolitikas idejas par mākslas pieejamību provincē, kas guva arī mazāku pilsētu pašvaldību un sabiedrības atbalstu. Provinces muzeji savas ekspozīcijas centās padarīt reprezentatīvākas, deponēdami darbus no Valsts mākslas muzeja kolekcijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par senākajiem darbiem muzeja krājumā ir uzskatāmi F.Špēra glezna “Skats uz Rumbu” (1851.). Tas ir arī pirmais reģistrētais priekšmets muzeja krājumā. Vēl ir J.Eginka glezna “Portrets”(1847.), nezināma autora glezna “Kapelmeistara Rozes portrets ( ap 1800.g.), akvarelis “Kuldīga” (1851.g.), divas litogrāfijas “Kuldīga 1826” no 19.gadsimta 1.puses.

Ar neparastu likteni Kuldīgas muzeja krājumā glabājas mākslas darbi no Valsts Mākslas muzeja, dēvēti par “Piemirsto kolekciju”. 1942. gadā šie darbi tika izstādīti Valsts vēsturiskā muzeja Kuldīgas nodaļas mākslas ekspozīcijā. No Valsts Mākslas muzeja tika deponēti 26 darbi. Mainoties okupāciju varām, darbi neatgriezās Rīgā. Iztrūkstot dokumentācijai un steidzīgajā zudumu novērtēšanā pēc kara, iespējams, šie mākslas darbi tika pieskaitīti aizvestajiem un iznīcinātajiem darbiem.