Publicitātes foto

Kuldīgas pašvaldība Kr. Valdemāra pieminekļa metu konkursa uzvarētājam sola 100 eiro 3

Par simts eiro pašvaldība grib iegūt “augstvērtīgu vides objektu, atzīmējot Kr. Valdemāra personas tēlu un nozīmīgumu viņa darbībai Ēdoles pagasta kontekstā”, liecina informācija Kuldīgas novada domes mājas lapā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Šodien noslēdzas sabiedriskā apspriešana metu projektā iesniegtajiem priekšlikumiem – tādu ir kopumā pieci (iepazīties ar visiem pieciem piedāvājumiem un nobalsot vēl šodien iespējams ŠEIT). Prognozējamā līgumcena pieminekļa izveidei ir 40 000 eiro; kā portālam LA.lv norādīja Ēdoles pagasta pārvaldes vadītāja Anda Upleja, līdzekļus plānots meklēt fondos.

Taču atlīdzība metu konkursa uzvarētājiem gan plānota skopa: Kuldīgas novada pašvaldības rakstītais konkursa projekts liecina, ka trešās vietas ieguvējs saņems 50, 2. vietas ieguvējs – 70, bet konkursa uzvarētājs – 100 eiro, kuros turklāt iekļauti nodokļi, par kuru nomaksu atbildīgs pats konkursa dalībnieks. Upleja norādīja, ka šādu balvu fondu piedāvājusi Kuldīgas novada pašvaldības Iepirkumu komisija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pretendentam tiek prasīta iepriekšēja pieredze vides objektu izveidē, viņam pieminekļa projektā jāparedz ilgmūžīīgi, viegli kopjami materiāli, jāiezīmē piedāvājums idejas attīstībai, jāpievieno detalizēta pieminekļa izmaksu tāme, kā arī jāatbilst citām prasībām. Jautāta, vai viņai balvu fonds šķiet adekvāts šāda mēroga vides objektam, Upleja norādīja, ka “pieci piedāvājumi taču ir iesniegti, ja nebūtu neviena, varētu rasties jautājums, vai prēmija ir atbilstoša”.

Šā gada 7. decembrī apritēs 125 gadi kopš Kr. Valdemāra (1825-1891) nāves. Ar Ēdoli Kr. Valdemāru saista relatīvi īss biogrāfijas posms – viens, proti, 1847./48 gads, kad viņš šajā pusē strādāja par skrīveri. Taču Valdemāru Ēdolē piemin ar labu vārdu, jo viņš šajā laikā pārveidoja tiesāšanas kārtību, mudināja jauniešus apgūt zināšanas, iekārtoja pirmo latviešu lauku bibliotēku, kopīgi ar skolotāju Zēbergu noorganizēja laicīgo kori, kā arī cīnījās pret žūpību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.