×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Kuldīgas Pašvaldības policijas priekšnieku tiesās par pārmērīgu elektrošoka lietošanu (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Talsu rajona prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par dienesta pilnvaru pārsniegšanu apsūdzēts Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs.

Prokuratūrā informēja, ka Pašvaldības policijas priekšnieks apsūdzēts par to, ka izdarīja tīšas darbības, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas un šīs darbības saistītas ar vardarbības pielietošanu pret cietušo.

Prokuratūra uzskata, ka priekšnieks Pašvaldības policijas telpās bez likumīga pamata, pārsniedzot dienesta pilnvaras, pielietojis speclīdzekli – elektrošoka ierīci, nodarot cietušajam miesas bojājumus.

Valsts uzturētā portāla “tiesas.lv” pieejamā informācija liecina, ka pēc Krimināllikuma panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu apsūdzēts Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs. Kuldīgas rajona tiesa šo lietu nozīmējusi skatīt nākamā gada 2.aprīlī.

Gūtpelcs apgalvo, ka lieta pret viņu esot safabricēta. Arī Kuldīgas novada domes vadība, savu iespēju robežās iepazīstoties ar notikušā apstākļiem, secinājusi, ka nav pamata apšaubīt Gūtpelca teikto, līdz ar to arī nav pamata Pašvaldības policijas priekšnieku no amata atstādināt, aģentūrai LETA atzina Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (“Kuldīgas novadam”).

Kuldīgas novada dome no Gūtpelca ir saņēmusi rakstisku informāciju, kurā viņš dara zināmu, ka ir apsūdzēts dienesta pilnvaru pārsniegšanā. Gūtpelcs pašvaldībai ir izklāstījis lietas apstākļus un norādījis, ka krimināllieta esot safabricēta. Saistībā ar šo krimināllietu pašvaldība nav saņēmusi nekādu oficiālu informāciju ne no prokuratūras, ne citām tiesībsargājošām institūcijām.
“Esam iepazinušies ar lietas būtību. Arī es sliecos domāt, ka lieta ir safabricēta un mums nav pamata lemt par priekšnieka atstādināšanu,” atzina Bērziņa.

Stāsts esot par kādu šī gada janvārī notikušu gadījumu, kad Kuldīgā, Pilsētas laukumā, bija izsaukta neatliekamā palīdzība, lai sniegtu palīdzību alkohola reibumā esošam vīrietim. Šis vīrietis pirms tam esot iegājis Pašvaldības policijas ēkā, kur uzvedies nepieklājīgi un pēc sekretāres lūguma Gūtpelcs šo vīrieti esot no telpām izraidījis. Ātrā palīdzība esot izsaukta tikai aptuveni divas stundas pēc vīrieša izraidīšanas no policijas telpām.

Lai gan vīrieša advokāte norādījusi, ka Pašvaldības policijas priekšnieks pret vīrieti lietojis elektrošoka ierīci, Gūtpelcs to neatzīst un apgalvo, ka elektrošoks neesot lietots.

Pašvaldības pārstāvji ir runājuši gan ar Kuldīgas slimnīcas, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Noskaidrojies, ka nav pierādījumu elektrošoka lietošanai. “Arī Gūtpelcs saka, ka elektrošoks nav lietots, un mums nav pamata tam neticēt. Turklāt ir jautājums, kāpēc izmeklēšana netika sākta tūlīt, bet pēc vairākiem mēnešiem. Novērošanas kameru ieraksti glabājas divus mēnešus, bet tagad vairs nav iespējas to pārbaudīt, jo ieraksti nav pieejami,” norādīja Bērziņa.

Kuldīgas pašvaldības vadītāja norāda, ka šo pašu vīrieti Gūtpelcs pirms pāris gadiem aizturējis par ekshibicionismu jeb dzimumorgānu atkailināšanu pie kādas no Kuldīgas skolām.

Arī Gūtpelcs apstiprināja, ka pirms pāris gadiem saņemta informācija par kāda iereibuša vīrieša dīvainu uzvedību pie skolas. “Ierodoties notikuma vietā, konstatējām, ka vīrietis ir nolaidis bikses un, pavērsis savu mantību pret skolas logiem, onanē. To redzēja arī divas mazgadīgas meitenes,” pastāstīja Gūtpelcs. Par šo gadījumu turpinās krimināllieta, kur nākamā tiesas sēde paredzēta 2015.gada februārī. Gūtpelcs šajā lietā ir liecinieks.

Jau ziņots, ka 1979.gadā dzimušais Gūtpelcs Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieka amatā stājās 2010.gada augustā. Gūtpelcs savulaik strādāja Valsts policijā, pildot Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektora pienākumus.

Gūtpelcs saņēmis vairākus apbalvojumus. 2007.gadā viņš atzīts par labāko iecirkņa inspektoru, 2004.gadā uzvarējis Iekšlietu ministrijas rīkotajā akcijā “Policists, kuram uzticos”, bet 2004.gadā apbalvots ar Kuldīgas pilsētas domes Goda balvu.
Iepriekšējām Pašvaldības policijas priekšniekam Guntim Putniņam 2010.gadā par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā tika noformēts protokols. Kuldīgas rajona tiesa Putniņam noteica piecu diennakšu arestu, naudas sodu un tiesību atņemšanu uz gadu. Tiesas sēdē braucējs vainu atzinis.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. bet kādi !!!! šim ir ragi 😀

  2. Nu žūpas varēs priecāties! Man klusas aizdomas,ka tas viss speciāli sarīkots,jo Pašvaldības šefs daudziem (ne tikai žūpām) nepatīk.Tā spēļu bārā vairs netirgo alkoholu un apkārtējie iedzīvotāji var naktīs mierīgi gulēt! Kādam jau noteikti tas var nepatikt,tādēļ šķēršļi laicīgi jāņovāc! Kaut Kuldīgā būtu vairāk tādu policistu!

  3. Izklausas,,,,ka Amerika…Tik uz prieksu!???

  4. Nav jau Gūtpelcs (tautā sauktais Fricis) tik balts un pūkains. Mēģina glābt, kas glābjams! cik ilgi tad sieva (domes juriste) ar Bērziņas kundzi viņu piesegs. Bojā tikai domes un pilsētas reputāciju. Gudeniekos tev vieta.

  5. Nu forši! Viens apdzēries ekshibicionists var ārdīties pa pašvaldības telpām, bet tam, kas viņu noliek pie vietas – kriminallieta! Uz kurieni ejam?

Draugiem Facebook Twitter Google+