Laukos
Mežsaimniecība

Kuldīgas pusē pasākumā “Meža ABC” stādīs ozolus0

Foto – Shutterstock

Lai izprastu mežā un dabā notiekošos procesus un iepazīstinātu jauniešus ar meža nozari, laikā no 10.maija līdz 12.maijam Kuldīgas novada Padures pagasta “Struņķukrogā” (12 km no Kuldīgas Ventspils virzienā) norisināsies ikgadējais izglītojošais pasākums “Meža ABC”, kura devīze šogad ir “Meža nozare Latvijai!”.

Plānots, ka pirmajā un otrajā pasākuma dienā norises mežā iepazīs tikai skolu klašu un pulciņu komandas, bet trešajā dienā no plkst.10 uz pasākumu aicināti visi interesenti. Skolu interese par pasākumu bijusi tik liela, ka pasākuma organizatoriem nācās rīkot loteriju, lai noskaidrotu, kuras 300 klases ar vairāk nekā 6000 skolēniem no visas Latvijas iegūs iespēju divu dienu laikā labāk iepazīt mežu un dabas procesus.

Par godu Latvijas simtgadei un Meža dienu 90.gadskārtai pasākums sāksies ar ozolu stādīšanu, kur kociņus kopā ar klātesošajiem stādīs arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Pasākuma dalībnieki, apmeklējot vairāk nekā 50 meža pieturas, piemēram, “Kukaiņi-smukaiņi”, “Sēklas un stādi, meža selekcija”, “Pastaiga pa koku galotnēm”, “Silta, jauka istabiņa”, “Meža matemātika”, “Jauna māja pūcei”, “Koks šodien, rīt, parīt”, “Meža dzīvnieki” u.c., varēs uzzināt visu par meža audzēšanu un to, kas notiek dabā.

Tāpat “Meža ABC” apmeklētāji varēs apmeklēt koku mīlestības stundu kopā ar mežkopi Aiju Zviedri, piedalīties grāmatas “Koku bērnudārzs” atvēršanas un dāvināšanas svētkos, uzklausīt zinātnieku atziņas par bērza plantāciju ierīkošanu un apsaimniekošanu, piedalīties meža spēlēs un baļķu pludināšanā.

Vēl pasākuma dalībniekiem tiks piedāvāti meža tehnikas paraugdemonstrējumi, pastaiga pa koku galotnēm kopā ar kokkopjiem-arboristiem, medību suņu parāde, staltbriežu riesta un baurotāju performance, meža teātris, meža garša kopā ar šefpavāru Raimondu Zommeru, atpūta pie ugunskura un zupas virtuve, kā arī zaļais tirdziņš.

“Meža ABC” šogad norisināsies astoto reizi. Pasākumu reizi divos vai trijos gados rīko biedrība “Meža konsultants”, piedāvājot ikvienam meža nozares uzņēmumam iesaistīties pasākumā. Pēdējos gados pasākumu apmeklējuši vairāk nekā 5000 dalībnieku.

LA.lv