×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Kuldīgas Sv. Trīsvienības baznīcas balustrādi iekļauj pieminekļu sarakstā

Foto: katedrale.lvFoto: katedrale.lv

Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļauta Kuldīgas Svētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas dievgalda balustrāde, liecina oficiālais paziņojums “Latvijas Vēstnesī”.

Dievgalda balustrāde ir nozīmīga ar to, ka tā ir kvalitatīva un raksturīgs 18. gadsimta mēbeļgaldniecības un vēsturisko stilu mākslas paraugs.

Tā veidota, pieskaņojot kokgriezuma formu baznīcas sānu altāru retablu stilistikai. Plastiski izteiksmīgais kokgriezums labi raksturo šīs mākslas amatniecības nozares vietējo darbnīcu līmeni. Objekta saglabājamās vērtības ir oriģināla baznīcas iekārtas priekšmeta statuss, dekoratīvais un konstruktīvais risinājums, materiāls, virsmas apdare un dekoratīvi rotājošie elementi.

Priekšlikums par objekta iekļaušanu Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā saņemts no tā īpašnieka. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ir izvērtējusi objekta atbilstību kultūras pieminekļa statusam un ierosinājusi to iekļaut pieminekļu sarakstā, un Kultūras ministrija lēmusi pieminekļu sarakstu papildināt ar Kuldīgas Svētās Trīsvienības baznīcas dievgalda balustrādi.

Pirms diviem gadiem septembrī Kuldīgas Sv.Trīsvienības Romas katoļu baznīcā mūžizglītības programmas “Erasmus” ietvaros darbojās internacionāla restauratoru grupa, kura pētīja baznīcas unikālo interjeru un veidoja restaurācijas plānu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+