Latvijā
Novados

Kuldīgas svētkos reģistrē 29 kautiņus, policija spiesta izmantot arī asaru gāzi 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Velvju tilts pār Ventu Kuldīgā.

Kuldīgas pilsētas svētkos “Dzīres Kuldīgā” aizvadītajā nedēļas beigās reģistrēti 29 gadījumi, kur konfliktu rezultātā personām nodarīti miesas bojājumi, aģentūru BNS informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Daiga Valdmane.

Par notikušo sākti vairāki administratīvās lietvedības procesi, bet divos gadījumos par miesas bojājumu nodarīšanu policija ir ierosinājusi kriminālprocesus. Par pārkāpumiem aizturētas četras personas, no kurām trīs paturētas apcietinājumā.

VP apkopotā informācija liecina, ka konfliktsituācijās galvenokārt bijuši iesaistīt jauni cilvēki vecumā līdz 25 gadiem. Turklāt šīs personas pārsvarā bijušas krietnā alkohola reibumā.

Policijā reģistrēts gadījums, kad konflikts izcēlies arī starp tirgotājiem par tirdzniecības vietas nosacījumiem. Rezultātā konfliktā iesaistītās personas guvušas miesas bojājumus. Tāpat svētku laikā fiksēts gadījums, kad kautiņa pārtraukšanai un kārtības nodrošināšanai likumsargiem bija nepieciešams izmantot asaru gāzi.

Konfliktsituācijas radušās arī vietās, kur gājēji neatļautās vietās izmantojoši ielu braucamās daļas kā ietves. Tas radījis grūtības arī likumsargiem, kuri operatīvi pa pilsētas ielām spēja pārvietoties vien ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signāliem. Fiksētas arī vairākas situācijas, kad no vecākiem noklīduši mazgadīgi bērni. Par laimi, visos gadījumos bērni drīz vien tika atrasti.

Svētku laikā divi autovadītāji sodīti par braukšanu pie automašīnas stūres alkohola reibumā. Sešas personas aizturētas par atrašanos sabiedriskā vietā ļoti stiprā alkohola reibumā.

VP svētku laikā Kuldīgā strādāja pastiprinātā režīmā, kopumā sabiedriskās kārtības uzturēšanā iesaistot 72 policijas darbiniekus. Paralēli VP dzīru laikā par kārtību un drošību pilsētā rūpējās Kuldīgas Pašvaldības policijas un pasākuma rīkotāju nolīgtās apsardzes firmas darbinieki. Svētkos līdzdarbojās arī VP Kurzemes reģiona pārvaldes suns, kurš pasākuma laikā piedalījās narkotisko vielu meklēšanā. Šajā reizē nekādas aizdomīgas vielas gan atrastas netika.

LA.lv