×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālā vidusskola kļūst par kompetences centru (1)

Foto - http://www.kuldigasarodvidusskola.lv/Foto - http://www.kuldigasarodvidusskola.lv/

Ar šā gada 1.martu Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālajai vidusskolai tiks piešķirts profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) statuss un iestādes nosaukums turpmāk būs “Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums”. To paredz šodien valdībā apstiprinātais rīkojuma projekts, ko izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Ar lūgumu izskatīt jautājumu par PIKC statusa piešķiršanu Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālā vidusskola vērsās ministrijā pagājušā gada augustā, portāls “LA.lv” uzzināja IZM. Pēc skolas iesniegto apliecinājumu izvērtēšanas IZM konstatējusi, ka mācību iestāde kvalificējas kompetences centra statusa ieguvei, jo ir izpildīti nepieciešamie kritēriji gan attiecībā uz nepieciešamo audzēkņu skaitu, mācību sasniegumiem un sadarbību ar darba devējiem, gan arī citi kritēriji.

Kā paredz Ministru kabineta (MK) noteikumi, lai profesionālās izglītības iestāde varētu pretendēt uz PIKC statusu, tai jāizglīto ne mazāk kā 500 audzēkņi, ja iestāde atrodas Rīgā – ne mazāk kā 800 audzēkņi. Noteikts, ka skolai jānodrošina iespējas apmācīt darbam ar jaunākajām tehnoloģijām arī citu profesionālo skolu audzēkņus, un uzsvērta nepieciešamība cieši sadarboties ar sociālajiem partneriem. Iestādei sevi jāpierāda kā profesionālās izglītības metodiskajam centram, pieaugušo tālākizglītības centram un karjeras izglītības centram. Tāpat skolai jāpiedalās Eiropas Savienības struktūrfondu vai citos ārvalstu finanšu instrumentu finansētajos projektos un jāatbilst vēl citiem izvirzītajiem kritērijiem, ko Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskola ir izpildījusi.

Pēc 2013.gada oktobra datiem Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālajā vidusskolā mācās 526 audzēkņi, no kuriem 419 iegūst profesionālo vidējo izglītību par valsts budžeta līdzekļiem, bet 107 audzēkņi mācās Eiropas Sociālā fonda finansētās grupās. Tehnikums īsteno šādas izglītības programmas: “Autotransports”, “Lauksaimniecības tehnika”, “Kokizstrādājumu izgatavošana”, “Programmvadības (CNC) kokapstrādes darbmašīnu operācijas”, “Ēdināšanas pakalpojumi”, “Konditorejas izstrādājumu izgatavošana”, “Tūrisma pakalpojumi”, “Skaistumkopšanas pakalpojumi”. Izglītības iestāde specializēsies autotransporta nozarē, kokizstrādājumu nozarē un tūrisma/viesmīlības jomā.

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums būs jau vienpadsmitais profesionālās izglītības kompetences centrs Latvijā. Šobrīd valstī darbojas šādas izglītības iestādes, kam ir PIKC statuss: Priekuļu tehnikums, Jelgavas Tehnikums, PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”, PIKC “Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums”, PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, Ventspils Tehnikums, PIKC “Rīgas Tehniskā koledža”, Smiltenes tehnikums, Ogres tehnikums un VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”.

Profesionālās izglītības kompetences centri tiek attīstīti, turpinot darbu pie konkurētspējīgas profesionālās izglītības sistēmas izveides, paredzot, ka līdzekļi tiek koncentrēti ilgtspējīgos projektos – modernizētos un aprīkotos, mūsdienu prasībām atbilstošos profesionālās izglītības centros visos Latvijas reģionos. 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Var saukt par ko grib, taču tehnikums šodien ir tikai profene, tā jēdziens ir degradēts. Agrāk tehnikuma absolvents bija speciālists, ar tiesībām ieņemt vidējā līmeņa vadītāja amatu. Piemēram, šodien beidzis mehāniķis ir tas pats agrāko laiku atslēdznieks, ar šofera un traktorista tiesībām, kādus gatavoja prof. tehn. skolas. Es nesaku neko sliktu par specialitātēm, taču nevajag jaukt lietas.

Draugiem Facebook Twitter Google+