×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. augusts, 2012
Drukāt

Kuldīgas un Ludzas slimnīcas nespēj atmaksāt valsts galvotu aizdevumu

Foto - LETAFoto - LETA

Gan Kuldīgas slimnīca, gan arī Ludzas rajona slimnīca pagājušo gadu noslēgušas ar vairāku simtu latu zaudējumu un nespēj atmaksāt savulaik saņemto valsts galvoto aizdevumu, liecina Veselības ministrijas apkopotā informācija.

Kuldīgas slimnīcas bilance par darbu pagājušajā gadā liecina, ka slimnīcas darbība nav sekmīga un gads noslēgts ar 149 780 latu lieliem zaudējumiem, bet gada neto naudas plūsma bijusi ar mīnus zīmi – 348 669 latu. Tāpat ministrija norāda, ka negatīvi ir vērtējama debitoru parādu palielināšanās, kas liecina par to, ka slimnīca neefektīvi atgūst līdzekļus par sniegtajiem pakalpojumiem.

Ministrija informē, ka valsts galvotais aizdevums toreiz vēl Kuldīgas rajona slimnīcai tika izsniegts 2002.gadā 1 800 000 latu apmērā jaunas slimnīcas ēkas būvniecībai. Taču, ņemot vērā slimnīcas finansiālo situāciju, tai ir ierobežotas iespējas ar aizdevuma atmaksu.

Savukārt Ludzas rajona slimnīca pagājušajā gadā strādājusi ar 202 603 latu lieliem zaudējumiem un tās gada neto naudas plūsma ir bijusi negatīva -102 852 latu. Tomēr, atšķirībā no Kuldīgas slimnīcas, šai slimnīcai ir par 84% samazinājušies debitoru parādi, kas liecina par to, ka slimnīca efektīvi atgūst naudas līdzekļus par sniegtajiem pakalpojumiem. Taču Veselības ministrija norāda, ka visi rādītāji salīdzinot ar 2010.gadu ir ievērojami pasliktinājušies un liecina, ka slimnīcas darbība nav efektīva.

Ludzas slimnīca valsts galvoto aizdevumu saņēma 2006.gadā jaunas slimnīcas ēkas būvniecībai. Aizdevuma summa bija 4 miljoni latu, taču, ņemot vērā slimnīcas finansiālo situāciju, tai ir grūtības ar aizdevuma atmaksu.

Lai slimnīca varētu atmaksāt aizdevumu, Veselības ministrija ierosinājusi šo naudu novirzīt no Zāļu valsts aģentūras maksas pakalpojumu un citu pašu ieņēmumu atlikuma uz 2012.gada 1.janvāri. Tāpat līdzekļus aizdevuma atmaksai plānots ņemt no ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+