Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
16. janvāris, 2014
Drukāt

Kultūra, neizejot no mājām

Foto: pasakas.letonika.lvFoto: pasakas.letonika.lv

Iepazīst un novērtēt jaunus veidus, kādos 21. gadsimtā pieejama kultūra, sestdien, 18. janvārī no pulksten 12 līdz 17 aicina Rīgas IT Demo centrs Kr. Valdemāra ielā 21, portālu LA.lv informēja Latvijas IT klastera sabiedrisko attiecību konsultante Justīne Plūmiņa.
Pieaugušajiem būs iespēja interaktīvi apmeklēt vairākus muzejus, izpētīt Latvijas kultūras karti, atrast atbildes uz interesējošiem jautājumiem par Latvijas kultūru un vēsturi, iepazīstoties ar Latvijas IT uzņēmumu radītajām digitalizētajām kultūras vērtībām un vēstures liecībām. Labākajiem Latvijas kultūras pārzinātājiem tikšot izsniegti “Digitālās kultūras eksperta” sertifikāti.
Savukārt mazākie apmeklētāji varēs klausīties “Runājošās pasakas”, lasīt “Lasāmkoku”, apgūt pamatzināšanas matemātikā kopā ar “Gudrinieku”, kā arī uzzināt, kā uzlabot savas datorprasmes, lai iepazītu Latvijas kultūras bagātības vēl labāk.
Justīne Plūmiņa norādīja, ka, protams, ļoti daudzi lieto kultūru digitālajā formātā, neizejot no mājām, tomēr vēl aizvien informācija par to, cik daudz mūsu IT speciālisti paveikuši, sadarbojoties ar dažādām kultūras iestādēm, nav vispārzināma. Tieši tādēļ IT Demo centrs nolēmis iepazīstināt interesentus ar visu plašo piedāvājumu koncentrēti.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+