×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

Kultūras akadēmija radoši un ar vērienu svinēs savu ceturtdaļgadsimtu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 20. maijā no plkst. 14 līdz pat sestdienas, 21. maija, rītam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) svinēs 25 gadu jubileju salidojumā, kas Akadēmijā un tās dārzā pulcēs ne tikai absolventus, pasniedzējus un darbiniekus, bet arī dažādas teatrāli muzikālās apvienības, kas 25 gadu laikā dzimušas LKA, LA.lv uzzināja LKA.

“Akadēmijas studentu un absolventu talants ir neizsmeļams un bieži pārsniedz ar apgūto speciāli saistīto prasmju izpausmes. Nereti tas noticis tieši mūzikas jomā, tādēļ salidojumā satiksies talantīgākās, atraktīvākas un leģendārākās muzikālās apvienības,” pauda LKA sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Lūse.

Uz skatuves kāps vokāli instrumentālā apvienība “Regīna”, kurā piedalās Latvijas Nacionālā teātra, Valmieras Drāmas teātra un Jaunā Rīgas teātra aktieri: Varis Piņķis, Gundars Grasbergs, Gatis Gāga, Ivars Krasts, Māris Bezmers un Kaspars Zvīgulis; komēdijroka un medijroka grupa “Suņa stunda”, kam dziesmu teksti top, izmantojot medijos atspoguļotās ziņas, un kuras dalībnieki absolvējuši Teātra, kino un TV dramaturģijas apakšprogrammu (Jānis Lācis, Andris Gauja, Jānis Kalve un Ansels Kaugers), virtuves kabarē meistari – “Gapoljeri”, kuras kodolu veido aktieru kursa absolventi Kristians Kareļins un Artis Drozdovs un kas joprojām aktīvi koncertē.

Salidojumā pēc deviņu gadu pārtraukuma atkalapvienosies ekskluzīvai uzstāšanās reizei grupa “Fenderposts”, kurā piedalās aktieri Jānis Vimba, Valdis Vanags, Ģirts Liuziniks, Rihards Lepers un Kārlis Neimanis. Muzikālo sveicienu jubilejā piedāvās arī Aija Vītoliņa, kura absolvējusi apakšprogrammu “Starpkultūru sakari” arī šobrīd ir LKA maģistrante, kuras kaislība, darbs, hobijs, patvērums ir mūzika, un LKA absolvents Jānis Ozoliņš, kurš ir muzikālās apvienības “Sigma” līderis.

Vakara gaitā salidojuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties LKA absolventa un dzejnieka Kārļa Vērdiņa organizētajā dzejas slamā, video non-stopa seansā, latvju dančos, iemūžināt satikšanos ar pasniedzējiem un kursa biedriem FOBO fotogrāfijās, piedalīties uguns rituālā, laisties trakās dejās pie DJ Ģirta Šoļa, Kristapa Kuplā un Toma Auniņa muzikālajām performancēm.

Šogad Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) svin nozīmīgu jubileju – 25 gadus kopš dibināšanas brīža. LKA absolventu skaits sniedzas pāri diviem tūkstošiem, viņi veido un iesaistījušies Latvijas teātros un laikmetīgās dejas grupās, veido izcilas filmas, strādā vēstniecībās, ministrijās, muzejos, galerijās, koncertzālēs un kultūras namos, dibina savus uzņēmumus, un paši nosaka darba tirgus tendences, norādīja Lūse.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Antuāns Kociņš Atbildēt

    Noteikti rakstīsim, esam ieinteresēti. Tikko būs laiks, uzrakstīsim garu vēstuli – pilnu mūsu prieku un bēdu un ar neapstrīdamām simpātijām pret Jūsu kantori. Esam izslāpuši rakstīt. Visu laiku nezinājām, ko darīt, bet nu skaidri zinām – vēstule Jums ir mūsu dzīves mērķis, sapnis un cerība. Dārgā Henrietta, paldies Jums, ka esat tik ieinteresēta mūsu gaitās un tik dāsna savos piedāvājumos. Balss aizraujas no tāda piedāvājuma. Esam kustināti, mūsu sirsniņas ietrīs vēstules rakstīšanas gaidās. Lai Jums labs laiks, veselība un neizsīkstoša enerģija līdz mūsu vēstījuma saņemšanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+