×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Kultūras akadēmiju absolvēs 34 kino profesionāļi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

10. un 11. jūnijā Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) notiks “Audiovizuālās mākslas” bakalauru un maģistrantūras programmas studentu diplomdarbu filmu skates, LA.lv uzzināja LKA.

Šogad akadēmiju absolvēs rekordliels jauno kino profesionāļu skaits – 11 maģistranti un 23 bakalauri. Tie būs filmu režisori, filmu operatori, montāžas režisori, producenti. Daudzu absolventu vārdi Latvijas kino nozarē jau ir izskanējuši, piemēram, Roberts Rubīns, Ivo Skanstiņš, Dace Pūce, Gatis Ungurs, Liene Linde. Kristaps Brīze u.c. Diplomdarbu filmas ir gan tematiski daudzveidīgas, pārstāvot gan dokumentālo, gan spēlfilmas žanrus.

Programmas vadītājs prof. Pēteris Krilovs par topošajiem absolventiem saka: “Esmu audzis tādā mājā un tādā ģimenē, kur katru bērnu katrā dzimšanas dienā regulāri nomēra pie vienas noteiktas durvju stenderes, ar cietu zīmuli iezīmē strīpiņu un pieraksta attiecīgo gadu un datumu. Tā arī es varētu parādīt, kā četru gadu garumā izauga BA kursa studenti, kā divus gadus stiepās uz augšu maģistranti. Viņi paši to, iespējams, pat neapzinās, bet izmaiņas ir acīmredzamas. No pirmajiem neveiklajiem vingrinājumiem līdz jau publikas atzītām un pat apbalvotām skatēs un festivālos labām īsfilmām. Bet es būtu patmīlīgs un egoistisks sirmais profesors, ja tas vien būtu mans un visas mūsu katedras mērķis. Mūsu visu pedagogu galvenais uzstādījums ir, lai no šiem jaunajiem “augļukoku stādiem” nākotnē izaugtu skaisti, ražīgi, apbrīnas vērti profesionālās mākslas dārzi. Un no citiem dārziem kaimiņi tur naktīs lavītos pazagties labus, garšīgus augļus.”

2016. gada rudenī tiks organizētas plašākai sabiedrībai pieejamas LKA “Audiovizuālās mākslas” bakalauru un maģistrantūras programmas studentu diplomdarbu filmu skates, par ko sabiedrība un visi kino interesenti tiks savlaicīgi informēti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+