Foto – LETA

Kultūras alianse: sadarbība ar Jaunzemi-Grendi uzlabojas 0

Kultūras nozares profesionāļi, kas jūnija sākumā tika izraudzīti par kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (Nacionālā apvienība) padomdevējiem, norāda uz sadarbības uzlabošanos ar ministri, tomēr atzīst, ka lielākie izaicinājumi vēl ir priekšā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

Biedrības “Laiks kultūrai” valdes priekšsēdētājs Juris Dambis aģentūrai BNS pastāstīja, ka komunikācija ar ministri kopš sadarbības memoranda parakstīšanas ir gājusi uz labo pusi.

“Esam vairākkārt nosēdušies pie viena galda, ir noticis normāls dialogs un savstarpējas konsultācijas. Protams, katram var būt atšķirīgs viedoklis, un jo viedokļu krāsainība ir lielāka, jo tas ir izdevīgāk kultūras procesam, bet kaut kādā brīdī ir jānonāk pie viena redzējuma par labākā risinājuma konkrētām laika un finansējuma iespējām,” aģentūrai BNS sacīja Dambis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Sadarbība sākas, un karstākais laiks būs šī vasara, kad būs runa par finansējumu, budžetu. Vairākos jautājumos mēs esam ieguvuši savstarpēju skaidrību, bet par paveiktā darba rezultātiem pagaidām ir pāragri runāt,” teica biedrības “Laiks kultūrai” valsts priekšsēdētājs.

Ļoti atzinīgi jauno sadarbības modeli ar ministriju vērtē Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju apvienības vadītāja Solvita Krese.

“Domāju, ka šis sadarbības modelis ir dzīvotspējīgs un labs, to varētu pārņemt arī citas ministrijas. Es to vērtēju kā ļoti pozitīvu praksi,” aģentūrai BNS uzsvēra Krese.

Savukārt Radošo savienību padomes pārstāvis Haralds Matulis vērtēja, ka komunikācija ar ministri joprojām nav viegla.

“Galvenais rādītājs ministra veiksmīgai darbībai ir tas, ko viņš var izdarīt. Tur mēs redzēsim, kā ies ar nākamā gada budžetu. Bet komunikācija ir diezgan grūta,” atzina Matulis.

Viņš gan kā pozitīvu aspektu minēja regulārās tikšanās ar ministri, kas mēneša laikā notikušas jau trīs reizes, un pauda cerību, ka tās novedīs arī pie konstruktīvākas sadarbības.

Kultūras ministrijas pārstāve Ieva Līne, komentējot sadarbību ar Kultūras aliansi, aģentūrai BNS klāstīja, ka līdz šim panākta vienošanās par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) stratēģiju un iespējamajiem tā finansēšanas modeļiem, pieņemts lēmums par Budžeta darba grupas izveidi, to vada Kultūras alianses pārstāvis Dambis. Darba grupas uzdevums būs piedalīties kultūras budžeta sadales principu pilnveidošanā turpmākai efektīvai budžeta līdzekļu sadalei.

Reklāma
Reklāma

Tāpat sagatavots rīkojuma projekts par jauna kultūras medija izveidošanu.

Notiek gatavošanās sarunai pie premjera Valda Dombrovska (“Vienotība”) par izstrādātajiem priekšlikumiem Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējumam un kultūras lomas pastiprināšanu Nacionālajā attīstības plānā, jo pašreizējā melnraksta versijā kultūra nav novērtēta kā nozīmīgs ekonomikas virzītājspēks, paskaidroja Līne. Tāpat plānots runāt par nākamā gada kultūras budžeta aktualitātēm.

Jau ziņots, ka kultūras ministre Jaunzeme-Grende jūnija sākumā parakstīja memorandu un vienošanos ar Kultūras aliansi par turpmāko sadarbību, tostarp par padomniekiem apstiprinot trīs Kultūras alianses virzītos pārstāvjus – Matuli, Dambi un Kresi.

Pirms tam abu pušu attiecības saasinājās, jo kultūras darbinieki izteica šaubas par ministres profesionalitāti un kultūras nozares problēmu izpratni.

Kultūras alianse jeb Alianse kultūrpolitikas jautājumu risināšanai, ko izveidojušas Latvijas Radošo savienību padome, biedrība “Laiks kultūrai” un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija, apvieno un pārstāv apmēram 5000 kultūras un mākslas profesionāļu ‒ vadošo kultūras, mākslas un kultūrizglītības iestāžu un organizāciju vadītājus, māksliniekus, producentus un aktīvistus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.