Kultūra
Kultūrpolitika

Kultūras alianse, visticamāk, atbalstīs Melbārdes apstiprināšanu kultūras ministres amatā 16


Nodibinājuma “Via Cultura” valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe
Nodibinājuma “Via Cultura” valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe
Foto – Leta

Kultūras aliansei nav iemeslu iemeslu iebilst pret Melbārdes kandidatūru un sarunās ar Nacionālo apvienību (NA), visticamāk, tiks pausts atbalsts viņas kandidatūrai kultūras ministra amatam, aģentūrai BNS sacīja Kultūras aliansē ietilpstošās Latvijas Radošo savienību padomes vadītāja Dace Bluķe.

Nacionālā apvienība gan vēl nav vienojusies ar Kultūras aliansi par konkrētu laiku, lai apspriestu kultūras ministra amata kandidāti, informēja Bluķe.

Kultūras alianse izvirzīto kultūras ministra amata kandidāti Daci Melbārdi vērtē pozitīvi, pieredze visām Kultūras alianses organizācijām sadarbībā ar viņu bijusi laba, atzina Bluķe.

“Gan Radošo savienību padomei, gan Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijai līdzšinējā sadarbība bijusi pozitīva, un arī tas, ka Dacei Melbārdei ir liela pieredze stratēģiskās plānošanas jautājumos un personīgas pieredzes vairāk,” viņa pastāstīja.

Melbārde arī pati pārstāv Kultūras aliansi, jo darbojas biedrībā “Laiks kultūrai”, kas apvieno nacionālas nozīmes kultūras institūciju vadītājus, uzsvēra alianses pārstāve.

Nacionālās apvienības Saeimas frakcija kultūras ministra amata kandidāti Daci Melbārdi trešdien novērtēja pozitīvi,tomēr pirms galīgā lēmuma pieņemšanas par kultūras ministra amata kandidātu NA plāno apspriesties ar Kultūras alianses pārstāvjiem.

NA valde Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Melbārdi kultūras ministra amatam izvirzīja pirmdien.

Jau vēstīts, ka premjers 16.septembrī atbrīvoja no amata kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi un aicināja NA izvirzīt jaunu kandidātu. NA iepriekš paziņoja, ka apvienība kultūras ministra amata kandidātu pagaidām nevirzīs un par atbalstu valdībai lems nākamā gada budžeta apstiprināšanas kontekstā, vadoties no tā, kā izpildīs viņu prasības.

Kultūras alianse ir triju kultūras nozares pārstāvjus apvienojošo organizāciju – biedrības “Laiks kultūrai”, biedrības “Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija” un Latvijas Radošo savienību padomes – sadarbības platforma.

LA.lv