Kultūra
Kultūrpolitika

Kultūras augstskolas apvienojas kopprojektā ar segvārdu “MALKA”0

Publicitātes attēls

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA), Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) un Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) apvienojas kopprojektā “MALKA” ar mērķi veicināt Latvijas radošo augstskolu studentu sadarbību, radot jaunus mākslinieciskus tandēmus un sadarbības grupas, LA.lv uzzināja LKA.

“Vērienīgajā projektā piedalās 60 radošo augstskolu studenti, kas mācību gada pirmā semestra laikā veidos kopīgu dejas, mūzikas un vizuālās mākslas etīžu uzvedumu.

2019./2020.mācību gadā projektā līdzās režisoriem, mūziķiem, grafiķiem, piesaistīti arī Audiovizuālās un skatuves mākslas producēšanas 1. kursa studenti, kuri palīdz procesa organizēšanā, tādējādi arī paši gūstot praktisku pieredzi.

“Pirmās darba sesijas laikā studenti tika sadalīti grupās un izlozēja etīžu tēmas, kā arī telpu, kurā tās būs jārealizē. Šogad projekta tēmas veltītas režijai un studentu etīdes būs parafrāzes par režijā lietotiem terminiem, piemēram, virsuzdevums, mizanscēna, impulss, komēdija, drāma un citiem,” stāsta LKA komunikāciju pārstāve Aija Lūse.

Katrā no deviņām radošajām grupām ir vismaz viens katra mākslas veida topošais profesionālis, tādējādi etīžu saturs būs radies, mijiedarbojoties vairākām mākslas nozarēm. Šogad projekts būs kā interaktīva pastaiga, kura norisināsies trīs dažādās Latvijas Mākslas akadēmijas telpās.

Pirmais šāda veida projekts tika realizēts 2017./2018. mācību gadā, sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijas LMA Grafikas katedras un Latvijas Kultūras akadēmijas Leļļu teātra mākslas kursam.

Sadarbības rezultāts – etīžu skate MALKA LKA Teātra mājā “Zirgu Pasts”, kas guva atzinību un rezonansi abu augstskolu studentu un pasniedzēju vidū.

2018./2019. mācību gadā projekts tika paplašināts, sadarboties aicinot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza un kompozīcijas studentus, Latvijas Kultūras akadēmijas režijas studentus, Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas studentus un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentus.

Etīžu skates pirmizrāde paredzēta 23. novembrī plkst. 17 Latvijas Mākslas akadēmijā.

LA.lv