×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Kultūras centrā “Iļģuciems” būs starptautiska tekstilmākslas izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 6. līdz 23. augustam Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” aicinām uz Starptautisko tekstilmozaīkas izstādi “Rīgas vasara”. Izstādi atklās 6. augustā plkst. 18, bet ekspozīcijas daļu “Kaklasaites” – 15. augustā plkst. 17, pastāstīja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Lipenite.

Starptautiskā tekstilmozaīkas izstādē “Rīgas vasara” būs apskatāmi šobrīd tekstilmozīkas nozarē populāra virziena – art kvilts – darbi Irinas Voroņinas (Sanktpēterburga, Krievija) personālizstādē. Atsevišķu izstādes ekspozīcijas daļu veidos Lietuvas rokdarbnieku darbi, iepazīstinot ar saviem meistariem. Savdabīgu ekspozīciju veidos šujmašīnu koncerna Bernina konsultanta Volfganga Eibiša kolekcija “Kaklasaites”, kurā apskatāmas mozaīkas tehnikā veidotas kaklasaites, tās viņš kā dāvinājumus saņēmis no tekstilmāksliniekiem un rokdarbniecēm no Krievijas, Vācijas un Latvijas.

Izstādē piedalīsies arī Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozares studenti, eksponējot savu darbu kolekciju “Krāsu dimensijas”.

Izstādes ietvaros 15. augustā plkst. 18 aicināts ikviens uz ekskluzīvu divu mākslu – mūzikas un tekstilmākslas – tikšanos – improvizācijas koncertā “Tekstila mūzika”. Improvizācijas mini orķestris “Qwertyu” (“Йцукенг”) (Sanktpēterburga, Krievija) dibināts pirms gada, tā sastāvā ir Sanktpēterburgas Eksperimentālās skaņu galerijas Improvizācijas mūzikas skolas absolventi. Koncertā arī tiks īstenota divu mākslu – mūzikas un tekstilmākslas – sintēze. Improvizāciju jeb momentānās mūzikas radīšana notiks, iedvesmojoties no Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozares studentu tekstila darbiem.

Izstādes laikā interesentiem tiks piedāvāts apmeklēt ārvalstu un pašmāju meistaru meistarklases. Informācija par meistarklasēm un pieteikšanos tām tiks publicēta kultūras centra mājas jūlija vidū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+