×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Kultūras darbinieki prasa 3 miljonus latu algām

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras darbinieku arodbiedrība ceturtdien plāno tikties ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi (Nacionālā apvienība), lai pārrunātu arodbiedrības priekšlikumus Kultūras ministrijas (KM) nākamā gada budžetam, tostarp lūgumu piešķirt papildu trīs miljonus latu kultūras nozares darbinieku atalgojuma palielināšanai, aģentūru BNS informēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāve Sanita Lorence.

Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija (LKDAF) rosina KM 2013.gada budžeta projektā papildus piešķirt 1,88 miljonus latu atlīdzībai kultūras un kultūrizglītības iestāžu darbiniekiem pilnas darba slodzes atjaunošanai un atalgojuma tuvināšanai citām nozarēm, kā arī ierēķināt 1,23 miljonus latu kapitālsabiedrību darbinieku darba samaksas dotācijas palielināšanai par 10%.

“2013.gada Kultūras ministrijas budžetā ir paredzēta finansējuma palielināšana, tomēr vairākumā gadījumu tas paredzēts lielu kultūras pasākumu īstenošanai, nevis darbiniekiem, kuri šos pasākumus īstenos,” norāda LKDAF priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Pēc viņa teiktā, LKDAF ierosinātie budžeta grozījumi nepieciešami, “lai nozare nepazaudētu sava aroda meistarus, lai Latvija spētu īstenot lielos 2013., 2014. un 2015.gada kultūras pasākumus un pierādītu, ka pēdējā laikā bieži pieminētie labie budžeta ieņēmumu rezultāti tiek novirzīti arī kultūras nozarē strādājošo nodarbinātības apstākļu uzlabošanai”.

Uz LKDAF padomes sēdi aicināta kultūras ministre Jaunzeme-Grende, KM valsts sekretārs Guntis Puķītis un finanšu ministrs Andris Vilks (“Vienotība”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+