×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Kultūras darbiniekus aicinās uz forumu par Latvijas simtgades svinībām

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmdien, 23. novembrī no plkst.12 Lielajā Ģildē notiks Latvijas kultūras darbinieku “Baltā galdauta forums”, kura uzmanības centrā ir Latvijas valsts simtgades svinību ietvars un iespējas kultūras satura līdzdalībai simtgades svētkos, LA.lv uzināja Kultūras ministrijā (KM).

“Jau divus gadus visā Latvijā ar plašas sabiedrības līdzdalību tiek rosinātas un apkopotas idejas valsts simtgades svinībām. Kultūras ministrijas paspārnē izveidotais Latvijas valsts simtgades birojs ir organizējis vairāk nekā 80 diskusiju, piedaloties vismaz 5300 cilvēkiem, un apkopojis vairāk nekā 700 ideju no visiem Latvijas reģioniem. Apkopojot šīs idejas, īpaši izceļas sabiedrības aicinājums simtgadi veidot kā visas tautas svētkus un šo notikumu svinēt visiem kopā,” uzsver Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

Viens no valsts simtgades lielnotikumiem būs Baltā galdauta svētki, kas veltīti 4. maija Neatkarības deklarācijai – neatkarības atgūšanas emocionāli augtākajam punktam, simboliskam brīdim, kad tika atjaunots Latvijas valstiskums un bez kura nenotiktu arī Latvijas simtgades svinības.

“Ar Baltā galdauta svētkiem vēlamies iedibināt jaunu tradīciju Latvijas valstiskuma svinīgai atzīmēšanai kopā ar pašiem tuvākajiem – ģimenēs un kaimiņu kopienās, tiekoties pie skaisti klāta galda ar baltu galdautu un tādējādi veicinot piederības izjūtu savai apkaimei un valstij, kā to darījuši mūsu senči. Tas būs kā skaists svinību simbols ar atbilstošu saturu, godinot savas apkaimes nozīmīgākos notikumus un personības, kā arī iesaistot vietējās kultūras tradīcijas,” akcentē Kultūras ministre Dace Melbārde.

Kultūras forums tiešraidē būs skatāms Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+