×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Kultūras galvaspilsēta turpina saimniekot. Saruna ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Cēsis ir pilsēta ar kvalitatīvu saturu – atpūtā, mākslā, vēsturē, sportā, cilvēkos, apgalvo Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Tikai gads pagājis, kopš Cēsīs ar nepacietību tika gaidīta Vidzemes koncertzāles atklāšana, kas nu jau ir lepnums gan Latvijas, gan ārvalstu viesiem un izpildītājiem. Gada laikā pēc šī notikuma nav bijis mēneša, pat nedēļas, kad Cēsīs atkal kaut kas netiktu plānots, finansēts, atklāts. Pēdējais pasākums noritēja 10. jūnijā – pilsētai nu ir pilnībā rekonstruēta dzelzceļa stacijas ēka un tai piegulošais perons.

Jānis Rozenbergs: – Faktiski šī ēka ir daudzfunkcionāla, jo kalpo gan vilcienu, gan autobusu pasažieru pārvadāšanai. Reizē tie ir pilsētas vārti – pirmais iespaids par Cēsīm daudziem pilsētas viesiem. Esam priecīgi, ka nu ikvienam būs pieejamas ne tikai funkcionālas un skaistas stacijas un autoostas telpas, bet arī “Latvijas pasta” nodaļas, “Narvesen” kioska un Tūrisma informācijas centra pakalpojumi. Turklāt atjaunotā stacijas ēka lieliski papildinās jaunizveidoto Cēsis–Rīga–Cēsis vilciena ekspresreisu, tādējādi nostiprinot dzelzceļu kā ērtu pārvietošanās veidu reģionā. Esam gandarīti par sadarbību ar “Latvijas dzelzceļu”.

– Cēsīs lielas izmaiņas šogad skars skolu sistēmu.

– Svarīgs darbs bija Cēsu Profesionālās vidusskolas turpmākās attīstības stratēģijas izstrāde atbilstoši Eiropas apmācības standartiem, tādēļ tiek īstenots apjomīgs modernizācijas projekts. Uzcelts jauns mācību darbnīcu korpuss, kurā tiks uzstādīts mūsdienīgs aprīkojums. Apzinājām pieprasījumu darba tirgū un specialitātes, kurās apmācības Vidzemē netiek piedāvātas. Uzņēmējiem darbinieki ir nepieciešami visdažādākajās specialitātēs, ko arī plānojam nodrošināt – piemēram, namdari, elektrotehniķi, mēbeļu galdnieki un dizaineri.

Cēsīs kādreiz bija laba māsu skola, kas diemžēl sen slēgta. Tagad pēc vairākiem gadu desmitiem jāsecina, ka Vidzemē ir ļoti nepieciešama mācību iestāde, kurā sagatavo kvalificētus ārstu palīgus, medmāsas, sanitārus. Jādara viss iespējamais, lai ieceri par māsu skolas atjaunošanu īstenotu.

Nākamais nopietnais solis izglītības sistēmas pārveidē ir, apvienojot pilsētas pamatskolu un 2. vidusskolu, izveidot jaunu mācību iestādi – Cēsu pilsētas vidusskolu, kas vērs durvis 1. septembrī. Mācības noritēs bijušās pamatskolas telpās Leona Paegles ielā 1. Apvienošanas plāns pilsētas vidusskolā paredz pilnveidot dabaszinātņu cikla priekšmetu auditorijas, kurās skolēniem no 1. līdz 12. klasei mācību kabinetos ar nestandarta aprīkojumu, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, būs iespēja iegūt savām spējām un interesēm atbilstošu kvalitatīvu vidējo izglītību.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Draudzenei saku laimīgā ,jo Tu dzīvo Cēsīs-kultūras galvaspilsētā! Viņas atbilde:”nezinu,vienkāršais iedzīvotājs darbu atrast nevar, izņemot pārdevējas pat ar zemāku algu nekā minimālā,ziemā uz ielām kaklu var nolauzt.Komunāliem parādniekiem ir vesela sistēma izveidota tā,lai pēc iespējas ātrāk Tevi izliktu no dzīvokļa ārā!”Tātad izcila pilsēta, bet ne vietējiem! Tāda kā parādes sādža!

 2. ka ticis izdzēsts 15.jūnija komentārs par Rozenberga nopēršanu ar siksnu!!! TAS BIJA ĻOTI LABS! Varbūt LA darbonim arī to piesolīt???

 3. Cēsīm ir biezas ausis!!!! Atbildēt

  Sadzirdēt un attiecīgi novērtēt piedāvājumus. Ja nākas dzirdēt par gadiem ilgiem Cēsu pašvaldības bezjēgas apmeklējumiem, cerībā sastapt dzirdīgas ausis un saprotošu sirdi no sirds un dvēseles nākušam projektam, nenāk prātā cits vērtējums. Un runāt par Cēsīm kā kultūras galvaspilsētu ir tukša ambīcija, jo kultūra ietver sevī vairāk kā tikai vēsturiskā un mūsdienīgā kultūras mantojuma izrādīšanu kādā muzeja izstādē, koncertā vai diskotēkā vai ārišķīgā mākslinieku piesaistīšanā. Par kultūru un vai tā tiek vērtēta un novērtēta spriež pēc ceļā satiktiem cilvēkiem, kas ar savu klātbūtni un pretīmnākošu attieksmi apliecina sevi kā kultūras cilvēkus.

 4. Tomēr labi, ka atcerējās par kultūras galvaspilsētas statusu, kas bija piemirsies gan pašu domnieku, gan cēsnieku komunikācijā. Galvenajiem komunikatoriem no PR nodaļas vajadzētu iziet ielās, iepazīt vietējos, celt tos gaismā, būt vienkāršākiem un rēķināties, ka cēsnieki nepiedod kļūdas (kāda bija/ir ar jaunā logo komunikāciju). Par “gaiļa taktiku” taisnība – sāk līdzināties Siguldas mēra taktikai “Es to, Es šito…”, bet no domes bēg projām labi kadri, jo nevar uz to noskatīties.

 5. 1. noverst augstpratibu un aroganci domee (neiedomajama attieksme pret apmekletajiem!)
  2. pasam piebremzet ar sevis eksponesanu medijos, dazreiz makentin smiekligi – kaa tads gailis uz sudu cupas kladzina un klaigaa par katru nieku. kikerigu, kikerigu 🙂 tas jau vairs nav pilsetas, bet pasha tela spodrinasana. brizam kaitinosa taa aktivitate. tuksha un mulkiga.
  3. vislielako veribu pieverst izglitibai, pedagogiem, kas ir cesu lepnums. ipasi pieversties taam skolam un bernudarziem, kuri ir sliktaa tehniskaa stavoklii (un tadu cesis ir DAUDZ). ar sliktu materialo bazi, neremonteti, ar sliktu infrastrukturu. UN – galvenais – gadat par skolotajiem, kuri noveco. izglitibas augstais limenis ir tas, kas piesaista cilvekus (gimenes). ja limenis kritis (skolotaji novecos utt), tad iedzivotajus sheit noturet bus vel grutak.
  4. uzmanigi un daudzas reizes izlasit komentaru par rezervatu. es jutos tieshi tapat, kaut esmu cesnieks 5.paaudze. neviens nelepojas ar senajam cesu dzimtam, senajam tradicijam, toties par cesniekiem skaita visadus garamskrejejus. pagaidam diezgan tuksi muldam par kosmosu un visadiem citiem gaisa grabslu murgojumiem. taa var aizlaist postaa to, kas ir tiesham vertigs un dargs.

  lai meram veicas! lai cesim labi klajas!

 6. Šķiet, Rozenbergs tur kursu pareizi. Lai viss izdodas un Cēsis kļūst par pilsētu, kur dzīvot ir prestiži.

 7. Arī man nav nekā laba ko teikt. Kas tā par dzelzceļa stacijas ēku, ja tajā nevar iegādāties biļetes uz vilcienu. Nožēlojami tādi reklāmraksti. Cik tad Cēsu dome samaksāja?

 8. Pie tiem pilsētas vārtiem ir spēļu ellīte, kur pulcējas visi nariki, pie tam iekāpšana Rīgas autobusā ir kopēja ar ieeju spēļu zālē – lūk arī tāda ir tā kultūras pilsēta – Cēsis. vien 5 metus no atjaunotās stacijas ēkas ir dzertuvju pažobeles ar atkritumu slāni.
  Bet jaunā pilsētas infrastruktūra tiek būvēta superdārga, bet tajā pašā laikā neērta lietotājiem.

 9. žēl mēra , tāds jauniņš , bet jau tik samaitāts !

 10. sociāli atstumtais Atbildēt

  Cēsīs viss ka jau 4.maija republikā – komunistiski ! Domes sēdēs u.c. (4.06.) bailēs , ka kāds deputāts ,, vienbalsīgā balsojumā ,, varētu samulst , kad jābalso pretēji LV Civillikumam , bet pēc pašu ,, izperētajiem ,, noteikumiem , pieaicina – melnos- t.i. pašvaldibas policistus , lai neļautu vecpilsētas īpašuma īpašniekam sniegt paskaidrojumus . Tā vietā , lai kā mēris izsakās ,, palīdzētu rast risinājumu ,, , tiek izdarīts rupjš spiediens pretēji LV Civillikumam uz īpašnieku , aizskarot gan īpašnieka konstitucionālās tiesibas , gan īpašumu = nereti , apberot to ar melzemi = vides sakārtošana . Ne par velti tā sauktās degradēto vides sakārtošanas komisijas priekšgalā ir nolikts bij. Cēsu Valsts Policijas šefs J.Goba . 10 gadu laikā , kopš man pieder īpašums Cēsu vecpilsētā neesmu pidzīvojis absolūti nekādu Cēsu domes izpratni , pretimnākšanu , un to pašu varu pilna merā teikt par policiju , tiesu , prokuratūru – metodika viena = komunistiska – sodīt un atņemt !

 11. Vai tomēr nevajadzētu likt virsrakstā, ka tas ir reklāmas raksts, kārtējais, kas parādās vasarā pirms tā sauktā mākslas festivāla?

 12. Dzīvoju Cēsīs, strādāju Rīgā. Pilsēta pārvērsta par rezervātu. Ja neesi indiānis, ko eksponēt iebraucējiem, labāk tinies un nejauc gaisu.

Draugiem Facebook Twitter Google+