×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Kultūras galvaspilsētas gads sācies!

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Šo sestdien, 18. janvārī, Rīgas ielās posmā starp veco un jauno bibliotēku risināsies viens no centrālajiem Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem – tautas akcija “Grāmatu draugu ķēde”.

Pirmās grāmatas uz Gaismas pili sāks ceļot jau plkst. 12 dienā, un paredzēts, ka norise turpināsies līdz vēlai pēcpusdienai. Reģistrēties akcijai var līdz ceturtdienai, 16. janvārim, e-pastā kede@riga2014.org, kā arī dalībnieku skaita precizēšanai visus jau pieteikušos lūdz līdz šai dienai apstiprināt dalību pa tālruni 67037969 vai mobilo tālr. 29357445 vai arī rakstot uz jau minēto e-pastu. Ziņas par ikviena ķēdes dalībnieka laiku un vietu cilvēki saņems mobilajos tālruņos vai e-pastā. Grāmatu ķēdē ir izveidoti astoņi posmi ar noteiktām pulcēšanās vietām, kur ikviens saņems dalībnieka atšķirības zīmi un, sekojot posmvežu norādēm, ieņems vietu grāmatu draugu ķēdē. Dalībniekus aicina ierasties 45 minūtes agrāk. Latvijas Televīzija 1. kanālā šo norisi, kā arī pārējos dienas notikumus rādīs tiešraidē.

Otra aizraujošu norišu vieta būs Rīgas Centrāltirgus un Rīgas autoosta, kur no plkst. 8 līdz 17.30 būs iespēja “nogaršot” visu 2014. gada programmu. Piemēram, Gaļas paviljonā atskaņos īpaši rakstītu dziesmu ciklu, portretējot cilvēkus, kas tur strādā. Savukārt Sakņu paviljonā darbosies portretdarbnīca, desmit mākslinieki videomākslas programmā “Ieskats” centīsies ieintriģēt par gada programmu, kā arī atskaņos Platona Buravicka jaundarbu. Bet Zivju paviljonā varēs degustēt programmas tematiskajā līnijā “Dzintara ādere” iekļauto valstu virtuvju labumus un noklausīties kora “Kamēr” dziedājumu.

11. novembra krastmalā notiks Gaismas objektu parāde (plkst. 18) – poētisks nakts priekšnesums ar majestātiskām gaismas figūrām, kas izgaismo tumsu. Uzveduma galvenais objekts būs septiņus metrus augsts un astoņus metrus plats gaismas kuģis, kas mirdzēs veselā krāsu varavīksnē. Plašā teritorijā starp Dzelzceļa un Vanšu tiltu no plkst. 19 būs baudāms Gaismas uzvedums ar Jāņa Lūsēna īpaši komponētu mūziku. To vēl izkrāsos pirotehnisko uzvedumu meistara Kalvja Kalniņa un gaismu mākslinieka Normunda Bļasāna veidotās gaismas ainavas.

Spilgtu turpinājumu gaismas tēma iegūs arī pie Vanšu tilta Ķīpsalas pludmalē, kur risināsies Pasaules ugunsskulptūru čempionāts. 16., 17. un 18. janvārī no plkst. 12 līdz 18 divpadsmit valstis pārstāvošu tēlnieku komandas publiski veidos skulptūras – līdz sešiem metriem augstas koka konstrukcijas, bet 18. janvārī plkst. 19.30 notiks sacīkšu fināls, kad ugunsskulptūras pakāpeniski tiks aizdegtas.

Rīgas vēsturei nozīmīgo dienu “Arēnā Rīga” noslēgs koncerts “Rīga dimd” (no plkst. 21), ko translēs tiešraidē kā Latvijas, tā arī Igaunijas un Lietuvas televīzijas.

Jau 19. janvārī Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu oficiāli iezvanīs arī Siguldā, uz kurieni no Rīgas plkst. 15 dosies īpašs svētku ekspresis. Vairāk: www.riga2014.org

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+