×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Vai skatāties Latvijā pirmo kultūras kanālu “Kultūra 360TV” (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Liāna Langa, dzejniece un publiciste: “Daudziem maniem domubiedriem, ko es pazīstu, šis kultūras kanāls “Kultūra 360TV” kļuva par vairāk skatīto un iemīļotāko televīzijas kanālu. Skatoties kultūras programmas citos kanālos, vienmēr ir tā sajūta, ka cilvēki tiek pārtraukti pusvārdā un nekad nav laika neko izrunāt līdz galam. Ja šis kanāls turpinātos, tad to varētu paplašināt ar sarunām un lekcijām par mūsu tautas vēsturi, arhitektūru un literatūru. Tas būtu kanāls, kurā būtu likts uzsvars tieši uz saturu, tā būtu būtiska alternatīva komerctelevīzijai un tām dinamiskajām prasībām, kas valda televīzijā un nereti diemžēl ved uz seklumu, bet ar ko ir iespējams audzēt reitingus – klikšķinot pultis. Šis būtu kanāls reflektējošai sabiedrības daļai, kas izglītotu, skaidrotu, stāstītu un kur būtu iespējamas šīs nesteidzīgās sarunas, kuru Latvijas publiskajā vidē ļoti, ļoti pietrūkst. Domāju, ka šāds kanāls varētu pastāvēt vienmēr, un tas būtu ļoti nepieciešams. Arī no “Lattelecom” un sadarbības partneriem tas būtu milzīgs ieguldījums un pienesums sabiedrības izglītošanā.”

 

Maruta Arāja, “LA” izdevuma “Kultūrzīmes” abonētāja: “Lai gan pati neesmu skatījusies kanālu “Kultūra 360TV”, jau pati ideja un dzirdētās atsauksmes liecina, ka šāds kanāls ir tikai un vienīgi atbalstāms! Ir tikai pozitīvi, ka televīzijā tiek raidīti kultūras notikumi, jo tikai tā var kaut ko uzzināt gan par koncertiem, gan operu vai izstādēm. Es domāju, ka tā sabiedrības daļa, kuru interesē kaut kas nopietnāks un dziļāks, noteikti būtu šāda pastāvīga kultūras TV kanāla skatītāji, jo tā būtu iespēja sekot dažādām kultūras norisēm.”

 

Dāvis Sīmanis, kinorežisors: “Uzskatu, ka šādam kanālam jau sen vajadzēja būt, jo Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā nav atsevišķa kultūras kanāla. Tā ir ļoti apsveicama ideja, ka šāds kanāls šo laiku pastāv un ka tā bija privāta iniciatīva – veidot šādu kultūras kanālu “Lattelecom” tīklā. Jāteic, ka kanāls ir darbojies ļoti efektīvi kaut vai no tā viedokļa, ka bija liels skatītāju skaits un negaidīti liela atsaucība no publikas puses, skatoties gan filmas, gan kultūras raidījumus un intervijas ar cilvēkiem, kas ir kultūras personības. Tas nozīmē, ka nepieciešamība pēc šāda kanāla sabiedrībā ir, un tāpēc būtu jāmeklē visi iespējamie veidi, lai to arī nākotnē saglabātu. Šis piemērs “Lattelecom” interaktīvajā televīzijā ir kā signāls gan sabiedriskajai televīzijai, gan valstij, ka šāds kultūras kanāls ir nepieciešams tādā kopējā Latvijas kontekstā.”

 

Kristaps Ģelzis, mākslinieks: “Ir jābūt kultūras kanālam, kas jebkurā brīdī ir pieejams, lai cilvēki var izglītoties kultūras jomā. Kas tad cilvēkam vēl nepieciešams bez ēšanas un darba? Nevar taču visu laiku, ko cilvēks pavada pie TV ekrāna, skatīties realitātes šovus vai šausmīgi iemidzinošu translāciju no kāda pasākuma. Tāpēc, saprotams, kultūras kanāls ir vajadzīgs! Ja runājam konkrēti par “Kultūra 360TV”, gribas teikt tā: vai nu tas turpina pastāvēt, vai puse no “LTV1″ kļūst par kultūras kanālu.”

 

Nauris Lukševics, žurnālists un jaunais literāts: “Kultūras kanālam nav ne vainas. Saturs ir samērā interesants un skatāms pretēji, piemēram, valsts naudiņu ēdošajiem “Rīga TV 24” vai “OTV”. Visumā “Kultūra 360TV” ir diezgan kvalitatīvs. Filmu izvēle ir labāka nekā, piemēram, komerciālajās televīzijās “TV3” un “LNT”, kas, šķiet, jau kopš 15. gadsimta rāda vienas un tās pašas filmas. Protams, šim kultūras kanālam vajadzētu pastāvēt arī pēc 2. janvāra, ņemot vērā, ka saturs ir diezgan labā līmenī – drīzāk vajadzētu klapēt ciet vienu otru citu surogātu, kas mums ir…”

 

Uzziņa

“Lattelecom” televīzijas klientiem visā valstī bez papildu maksas visu decembri līdz pat 2. janvārim skatāms pirmais tematiskais kultūras kanāls Latvijas vēsturē “Kultūra 360TV”.

“Kultūra 360TV” vēsta par aktuālajiem kultūras notikumiem, sarunas par kultūras procesiem, programma ļauj atskatīties uz Rīgas Eiropas Kultūras galvaspilsētas pasākumiem, kanālā tiek izrādīts Latvijas un Eiropas kino, ir iespēja noskatīties sarunas ar kino veidotājiem vai ar kanāla starpniecību piedalīties kinoprofesionāļu lekcijās.

“Lattelecom” kultūrai veltītais tematiskais  kanāls “Kultūra 360TV” tapis sadarbībā ar nodibinājumu “Rīga 2014”, Latvijas Nacionālo kino centru, kā arī producentu kompāniju “ON AIR Studios”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nav tāda baltkomā !!!……………………………………………………………………………………….

 2. Ari es pievienojos visiem pozitīvajiem vērtējumiem par šo kanālu.Tā kā man nav MEZZO kanāls, tad es ar lielu prieku skatos šeit dažādās aktivitātes, kas saistītas ar klasisko mūziku. Un man liels prieks, ka 7.jūnijā man kā dāvana būs iespēja klausīties un skatīties VIVA PUčINI!!! Man prieks, ka vismaz neilgs prieks ir mums dots!!! PALDIES!!!

 3. Sandris Grasis (39g.)pan.''Rūja''... Atbildēt

  ”Kultūra360TV” kanāls ir vajadzīgs 365dienas gadā 24h diennaktī…

 4. Filmas beidzot var skatīties bez reklāmu iespraudumiem!”Žēl ,ka apritē tikai dažas mākslas filmas .

  Ļoti nepatīkams pārsteigums Latvijas Kultūras akadēmijas studentes filma krievu valodā!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ko tas vispār nozīmē valsts valodas likuma ievērošanas sakarā
  CERU, KA KULTŪRAS KANĀLĀ,KO FINANSĒS VALSTS, TĀDI “BRĪNUMI” NEPARĀDĪSIES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Man arī gadījās ieslēgt šīs filmas,kuras līdz galam gan nevēlējos noskatīties,jo biju vienkārši šokā.Ja man kultūras kanālā jāklausās tas ,ko dzirdu aiz sienas,uz ielas ,veikalā u.c.,tad paldies.Tāda kultūra,ko atnesuši atbrīvotāji man nav pieņemama.

 5. salīdzinot ar pārējiem šis ir gluži saturīgs!

 6. sākumā nebija runa par to, ka uz mēnesi. Tātad kaut kas nenostrādāja, kāds “valdes loceklis” nav apmierināts, nenes naudu.

  • jau no pirmās dienas tika komunicēts, ka tas ir “pop-up”, īslaicīgs kanāls tikai decembrī. Ar valdi vai reitingiem tam nebija nekāda sakara, drīzāk gan pretēji – kanāla augstie reitingi var likt pārdomāt tā ieplānoto atslēgšanu un meklēt variantus, kā kanālu atstāt.

 7. Kur tādu var skatīties?

Draugiem Facebook Twitter Google+