×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. maijs, 2013
Drukāt

“Kultūras mantojuma gada balvai 2013” iesniegti 26 pieteikumi

foto - Letafoto - Leta

Šogad “Kultūras mantojuma gada balvai 2013” iesniegti 26 pieteikumi, no kuriem lielākā daļa ir spēcīgi pretendenti, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) Kultūras mantojuma politikas daļas vadītājas vietniece Katrīna Kukaine.

Viņa minēja, ka balvai pieteikto pretendentu skaitu var uzskatīt par pietiekošu, taču varētu vēlēties, lai iesniedzēju aktivitāte būtu bijusi lielāka.

Pretendentus balvai varēja pieteikt piecās nominācijās “Kultūras mantojuma izpēte”, “Kultūras mantojuma popularizēšana”, “Kultūras mantojuma restaurācija”, “Labākais kultūras pieminekļa saimnieks” un “Lielā gada balva mantojumā” un visvairāk pieteikumu iesniegti kategorijā “Kultūras mantojuma restaurācija”.

Balvai iesniegtos pieteikumus izvērtēja profesionāla žūrija, ko veidoja pārstāvji no tādām organizācijām kā “Icomos Latvija”, VKPAI, Kultūras ministrija, Latvijas restauratoru biedrība, Latvijas Pašvaldību savienība un Rīgas Tehniskā universitāte.

“Kultūras mantojuma gada balvas 2013” pasniegšanas ceremonija notiks 7. jūnijā plkst.16 Grīziņkalnā, koka arhitektūras centrā “Koka Rīga”.

Kā ziņots, “Kultūras mantojuma gada balvu” piešķirs par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2011. gada līdz 2012. gadam piecās nominācijās.

“Kultūras mantojuma gada balva” tiek pasniegta kopš 2003. gada, un tas ir vienīgais valsts apbalvojums kultūras mantojuma nozarē. Tās mērķis ir sniegt atzinību gan individuālam veikumam, gan organizācijām, kas darbojas kultūras pieminekļu saglabāšanas jomā, īstenojot dažādas aktivitātes, tādējādi izceļot arī to veikumu, kas ikdienā netiek pietiekami novērtēts.

Vienlaikus balva uzsver kultūras mantojumu kā nozīmīgu jomu Latvijas kultūras un sabiedriskajā dzīvē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+