×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

Kultūras ministre aicina uzklausīt dejotājus, bet paļauties uz radošās grupas profesionalitāti (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien, 18. janvārī kultūras ministre Dace Melbārde sanāksmē, kurā piedalījās deju svētku noslēguma koncerta “Māras zeme” radošā grupa, deju nozares padomes un Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvji, aicināja respektēt pašvaldību dominējošo viedokli un strādāt pie citiem uzveduma pirmās un otrās daļas tērpu risinājumiem.

Ministre tikšanos sasauca, lai pārrunātu publiskajā telpā izskanējušās bažas par deju svētku repertuāru un tā vizuālo tēlu un uzdeva svētku rīkotājiem – LNKC – tuvākajā laikā organizēt seminārus visos Latvijas reģionos, lai ar deju ansambļu vadītājiem izrunātu neskaidros mākslinieciskās koncepcijas un repertuāra jautājumus.

“Radošā grupa ir paveikusi lielu darbu un ir sagatavojusi drosmīgu priekšlikumu kā dejotāju saimei Latvijas valsts simtgades gadā izdejot Latvijas stāstu deju soļos un rakstos. Radošā grupa un katrs tās dalībnieks atsevišķi ir vairākkārt pierādījuši savu spēju radīt neaizmirstamus svētkus. Trūkstošais un ļoti būtiskais pavediens kopējā darbā ir nepietiekošs skaidrojošais darbs deju kolektīvu vadītājiem un dejotājiem, kas ar katru gadu aizvien aktīvāk uzstāj uz savām tiesībām būt uzklausītiem un sadzirdētiem. Šo vēlmi nevar ignorēt! Esmu pārliecināta, ka tieši cieņpilnā dialogā ir rodami risinājumi uzveduma tālākai veidošanai,” pēc vakardienas tikšanās pārdomās dalījās Dace Melbārde.

Tāpat ministre aicināja visus dalībniekus apzināties, ka dejotāju kopienu svētkos veido 15 000 cilvēku. Dažādie viedokļi un redzējumi var aktualizēt galvenās bažas, tomēr gala izvēles paliek mākslinieciskajiem vadītājiem un radošajai grupai, kas uzņemas atbildību par māksliniecisko kvalitāti un redz radošā darba koptēlu.

31. janvārī ministre tiksies ar visiem deju virsvadītājiem, savukārt 2. februārī ir sasaukta Dziesmu un deju svētku Mākslinieciskā padome, kuras kompetencē ir sniegt atzinumu arī sagatavotajai deju lieluzveduma koncepcijai un mākslinieciskajiem risinājumiem.

Vakardienas, 18. janvāra tikšanās laikā tika pārrunāta līdzsvara nepieciešamība starp deju jaunradi un nozares zelta fondu. Tāpat Deju nozares padome aktualizēja nepieciešamību LNKC stiprināt administratīvo spēju veikt intensīvāku darbu ar deju kolektīvu vadītājiem un organizēt saziņu ar dalībniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tērpi no Ķīnas!!!

  2. Kāds nezin, vai Kultūras ministrijā vēl strādā resnais, trulais intrigu pilnais dzīvnieks Asja Plauša?

  3. Par profesionalitāti te tiešām jāsaubās, ja jau tāda doma virpār ienāca prātā.

  4. Deju svētkos jāvelk tautas tērps. Tik daudz saprot pat ministre, bet laikam tas ir vienalga uzveduma radošajai grupai. Labi, ka pašvaldības ieklausījās dejotāju protestos. Labi, ka tā! Kas ar tām pompozajām dejām? Vai tās nav tikpat “tautiskas” kā spīguļojošie ‘tautas tērpi”? Kad būs vērtējums dejām? Vai tiešām trūkst speciālistu, kas var dot vērtējumu?

  5. Ministre, protams, savējos aizstāv jo kļūda ir saknē un tās radīšanā pati arī ir bijusi klāt. Žēl, bet fakts

  6. Deju un dziesmu svētkos katram dalībniekam būtu jābūt ar atšķirīgu tautas tērpu, kam saknes dzimtā, novadā, nevis šūt jaunu uniformu.

Draugiem Facebook Twitter Google+