Kultūra
Kultūrpolitika

Kultūras ministre atbild memoranda “Par atbalstu akustiskās koncertzāles celtniecībai Rīgā” parakstītājiem0

Foto: LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde izplatījusi atklātu vēstuli “Rīgas koncertzāles biedrībai”, visiem Memoranda “Par atbalstu akustiskās koncertzāles celtniecībai Rīgā” parakstītājiem, liecina Kultūras ministrijas izplatītā informācija.

“Augstu novērtēju jūsu kā mūzikas nozares profesionāļu iniciatīvu nākt ar atbalstu un skaidrot arī plašākai sabiedrībai Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecības nepieciešamību Rīgā. Apbrīnojams ir jūsu veikums, tostarp izcilie Latvijas mūzikas nozares mākslinieku pasaules mēroga sasniegumi, kuru gūšanā starptautiskiem standartiem atbilstošas infrastruktūras mūsu valsts galvaspilsētā diemžēl nav,” atklātajā vēstulē raksta kultūras ministre.

Dace Melbārde atkārtoti apliecinājusi, ka Nacionālās koncertzāles izveide Rīgā ir starp viņas un Kultūras ministrijas prioritārajiem darba uzdevumiem. “Ceru, ka arī kolēģi valdībā un Saeimā uz lēmuma par Nacionālās koncertzāles būvniecības nepieciešamību Rīgā raudzīsies kā valstiski nepieciešamu – magnētu ne vien pašmāju mūzikas izcilībām, uzlecošajiem talantiem un starptautiski atzītiem māksliniekiem, bet arī ārvalstu tūristu un tos apkalpojošo uzņēmējdarbības sfēru attīstības potenciālu dzinējspēku,” norāda ministre.

Saistītie raksti

Lai valdības noteiktajos termiņos veiktu uzdotos mājas darbus Nacionālās koncertzāles būvniecības sagatavošanai, tuvākajā laikā plānotas sarunas starp KM un Rīgas domi, lai vienotos par piemērotāko koncertzāles novietni, precizētu koncertzāles finansēšanas modeli un vienotos par zāles apsaimniekošanas modeli.

“Šie aspekti ir jāietver valsts un pašvaldības sadarbības līguma projektā,” norāda Melbārde. Līdz 2018. gada decembrim Kultūras ministrijai jāatgriežas ar koncertzāles īstenošanas koncepciju valdībā, sniedzot jau konkrētu projekta īstenošanas modeli.

LA.lv