×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Kultūras ministre dodas uz samitu Edinburgā

Foto - Toms Norde, Valsts kancelejaFoto - Toms Norde, Valsts kanceleja

No 9. līdz 13. augustam kultūras ministre Dace Melbārde piedalīsies 2. Starptautiskajā Edinburgas kultūras samitā, pavēstīja ministres padomniece Dagnija Grīnfelde.

Šajā samitā, kas notiks Edinburgas festivāla laikā, pulcēsies kultūras ministri, kā arī vadošie mākslas un kultūras eksperti no visas pasaules, piebilda Grīnfelde.

Samita diskusiju un debašu vienojošā tēma “Kultūra – uzticības valūta” (Culture – A Currency of Trust) būs veltīta mākslas un kultūras spējai veidot sapratni starp tautām, valstīm un pilsētām. Starp personībām, kas uzstāsies samitā, būs UNESCO ģenerāldirektore Irina Bokova, politikas konsultants, viens no pasaules vadošajiem nacionālā tēla un reputācijas speciālistiem Saimons Anholts, politikas teorētiķis, Ņujorkas Universitātes pētnieks Bendžamins Bārbers, uzņēmēja, Nelsona Mandelas mazmeita Nandi Mandela un citi.

Samita diskusiju galvenās tēmas būs “Vērtības un mērvienības: kultūras vērtēšanas principi un kā izmērīt šo vērtību”, “Pilsētas un kultūra: pilsēta kā kultūras inovāciju un līdzdalības mājvieta” un “Aizstāvēšana un identitāte: kā vislabāk atbalstīt, veicināt un aizsargāt kultūru un kultūras daudzveidību”.

Kultūras ministre Dace Melbārde atgādina – tas, ka Rīga šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, nozīmē ne tikai dažādu starptautisku notikumu organizēšanu Rīgā un citviet Latvijā, bet ir arī iespēja doties ārpus Latvijas kā kultūras vēstniekiem un gūt pieredzi starptautiskos sadarbības projektos. “Kā kultūras ministre es gandrīz katru dienu saskaros ar kultūras vērtības un kultūras daudzveidības nozīmei veltītiem jautājumiem, tāpēc būs interesanti dalīties pieredzē ar citiem samita dalībniekiem, kā šie jautājumi tiek risināti citās valstīs,” sacīja ministre.

Starptautisko Edinburgas kultūras samitu organizē Skotu valdība, Lielbritānijas valdība, Skotu Parlaments, Edinburgas Starptautiskais festivāls un Britu Padome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+