×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Kultūras ministre dosies uz Latviešu dziesmu svētkiem Kanādā

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde no 1. līdz 6. jūlijam uzturēsies Hamiltonā, Kanādā, kur piedalīsies XIV Latviešu dziesmu svētkos un to ieskaņas pasākumos, kā arī tiksies ar Latviešu Nacionālo Apvienību Kanādā (LNAK), vēsta ministres padomniece Dagnija Grīnfelde.

Savukārt no 7. līdz 9. jūlijam ministre dosies vizītē uz ASV, kur apmeklēs Garezera vasaras vidusskolu, kas šovasar svin 50. jubileju, un tiksies ar Amerikas Latviešu apvienības (ALA) pārstāvjiem.

Iepriekšējie Kanādas Latviešu dziesmu svētki, pulcējot ap 5000 latviešu, notika 2009. gadā Hamiltonā, kur dzīvo ap 350 latviski runājošo. Šogad svētku rīkotāji gaida ierodamies viesus – latviešu korus un deju kopas – gan no citām Kanādas pilsētām un ASV, gan no Latvijas, Zviedrijas, Vācijas, Īrijas un Austrālijas. Latviju šajos svētkos pārstāvēs 14 kolektīvi – kori, deju kopas, koklētāju un folkloras ansambļi no visiem Latvijas novadiem.

Pirmo reizi uz Latviešu dziesmu svētkiem Kanādā dosies tik liels skaits Latvijas kolektīvu, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstam Latvijas valsts mežu mērķprogrammas ietvaros.

Par to gandarījumu pauž kultūras ministre Dace Melbārde: “Man ir patiess prieks, ka Latvijas koru un deju kolektīvu dalību Kanādas Latviešu dziesmu svētkos VKKF ir uzskatījis par prioritāti un ka tik daudzi dziedātāji un dejotāji ir izteikuši vēlmi un gatavību doties uz šiem svētkiem. Lai gan šie svētki notiek tālu aiz Latvijas robežām, apstākļos, kad tik daudz latviešu aizplūst no Latvijas, piederības izjūtas radīšana un latviskās identitātes stiprināšana ir sevišķi svarīga. Dziesmu un deju svētku tradīcija ar tās milzīgo kultūrvēsturisko nozīmi un fantastisko kopības sajūtu ir viens no spēcīgākajiem latviešu un Latvijai piederīgo vienotājspēkiem pāri robežām un laikam.”

Kanādas Latviešu dziesmu svētku ietvaros ministre lasīs referātu “Dziesmu svētki latviešiem: dzimt, dzīvot un dziedāt” (Vasaras vainagu svētkos Dziesmu svētku ieskaņas programmā), atklās lietišķās mākslas izstādi un piedalīsies Gugāna piemiņas balvas darbu izvērtēšanā, uzrunās svētku dalībniekus un viesus Dziesmu svētku ieskaņas un atklāšanas pasākumā un tēlotājmākslas izstādes atklāšanā, kā arī piedalīsies tērpu skatē arheoloģiskajā tautastērpā. Ministre apmeklēs plašu svētku programmu un tiksies ar LNAK pārstāvjiem.

ASV vizītes ietvaros ministre apmeklēs Garezera vasaras vidusskolu, kā arī Klinklāva mākslas galeriju, O. Grīna mākslas muzeju un Gaidu un Skautu muzeju un tiksies ar ALA pārstāvjiem. Garezera vidusskola nākamgad svinēs 50. jubileju, bet Vasaras vidusskola jau šovasar atskatās uz 50 darba gadiem, godinot tos, kuri gadu desmitiem stiprinājuši latvisko identitāti, dāvājot latviešu bērniem ASV iespēju baudīt skaistu vidi, uzturēties citu latviešu sabiedrībā, apgūt latviskās kultūras bagātību un mācīties cienīt savu latvietību.

Ministri komandējumos pavadīs biroja vadītāja Vita Cīrule.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+