×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Kultūras ministre iepazīstinās ar Latvijas prezidentūras ES kultūras prioritātēm

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) no piektdienas līdz pirmdienai, 19. janvārim, uzturēsies Briselē, kur prezentēs Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātes kultūras un audiovizuālajā jomā, aģentūru BNS informēja ministres preses sekretāre Dagnija Grīnfelde.

Latvijas prezidentūra kā galvenos darba virzienus kultūrā, ar kuriem pirmdien Eiropas Parlamenta (EP) Izglītības un kultūras komitejā ministre iepazīstinās EP deputātus, izvirzījusi kultūras, radošo industriju un citu nozaru, tostarp ekonomikas, tehnoloģiju, izglītības, pētniecības, mantojuma, sociālo jomu sadarbības, veicināšanu, kā arī kultūras mantojuma, mūsdienu arhitektūras un dizaina mijiedarbību, lai sekmētu kvalitatīvas dzīves telpas attīstību.

Savukārt audiovizuālajā jomā prezidentūra uzsvērs nepieciešamību diskutēt par Eiropas audiovizuālās politikas attīstību digitālajā laikmetā, jo tehnoloģiju attīstība, globālā konkurence un pašreizējā ģeopolitiskā situācija liek meklēt jaunus risinājumus kvalitatīvas informatīvās telpas veidošanai.

Ideja par kultūru ne tikai kā izaugsmes līdzekli un instrumentu, bet arī kā attīstības mērķi un vērtību pašu par sevi caurvīs prezidentūras laikā plānotos pasākumus gan kultūras, gan audiovizuālajā jomā.

Īpašs akcents ministres uzrunā būs visu ES dalībvalstu kultūras ministru paustā solidaritāte centienos aizsargāt ES pamatvērtību – vārda brīvību un mākslinieku tiesības brīvi nodarboties ar radošo darbu, kuru ministri 11. janvārī apliecināja ar kopīgu atklāto paziņojumu, atsaucoties uz traģiskajiem notikumiem žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā Parīzē.

Vizītes ietvaros kultūras ministre piedalīsies arī dažādos prezidentūras atklāšanas pasākumos.

Piektdien ministre apmeklēs prezidentūras atklāšanas koncertu “Bozar koncertzālē”, kurā piedalīsies izcilā operdziedātāja Elīna Garanča kopā ar Beļģijas Nacionālo orķestri diriģenta Karela Marka Šišona vadībā; īpašs sveiciens no Latvijas būs koncerta programmā iekļautie latviešu komponistu Andra Dzenīša un Ērika Ešenvalda skaņdarbi. Šis koncerts būs viens no nozīmīgākajiem prezidentūras kultūras programmas pasākumiem, kuru apmeklēt aicinātas dažādu valstu augstas amatpersonas.

Savukārt sestdien koncertzālē “Flagey” ministre uzrunās koncerta “Rīgas Ritmi All Stars” viesus. Koncerts notiks Briseles džeza festivāla ietvaros, un tajā piedalīsies Māra Briežkalna kvintets un Laimas Jansones trio, pārstāvot vienu no Latvijā iecienītākajiem un starptautiski pazīstamākajiem mūzikas festivāliem – džeza festivālu “Rīgas Ritmi”.

Svētdien ministre viesosies Ljēžā un Laluvjērā, kur apmeklēs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja sadarbības projektus – starptautiskās izstādes “Iespaidi un paralēles”

Ljēžas Mākslas muzejā un “Iespaidi un paralēles. Laluvjēra-Rīga” Jankeleviči muzejā Laluvjērā.

Savukārt pirmdien īsi pirms prioritāšu prezentācijas ministre ar uzrunu piedalīsies Latvijas mākslinieku izstādes atklāšanā EP. Šajā ekspozīcijā būs skatāmi Vinetas Kaulačas, Alekseja Naumova, Līgas Purmales, Otto Zitmaņa un Kristapa Ģelža darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+