×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Kultūras ministre: Ja nākamgad nesāksim strādāt pie Latvijas simtgades svētku organizēšanas, attapsimies ar tukšām rokām

foto - Letafoto - Leta

Ja nākamgad netiks sākts strādāt pie Latvijas simtgades svētku un aktivitāšu organizēšanas, attapsimies ar tukšām rokām, šodien Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijā sacīja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK).

Politiķe apgalvoja, ka vairākas reizes esot aicinājusi Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (V) izveidot simtgades komiteju. Šāda institūcija jau esot izveidota Kultūras ministrijā. Jaunzeme-Grende atsaucās uz Igauniju, kas arī 2018. gadā svinēs valsts simts gadu apritēšanu. Igaunija uz simtgades atzīmēšanu ir izstrādājusi arī “veselu filmu programmu”.

Šodien apakškomisijas sēde tika veltīta jautājumam par mērķprogrammas “Nacionālās identitātes veicināšana” konkursa rezultātiem. Par 308 100 latu sadalīšanu un gūtajām procesā atziņām deputātus informēja gan ministre, gan Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) direktors Edgars Vērpe.

VKKF padomes Filmu mākslas nozares ekspertu komisijas priekšsēdētāja Roze Stiebra, runājot arī par līdzekļu sadali kino jomas projektiem, norādīja, ka nacionālās identitātes jautājums ir nonācis krīzes situācijā. Dabiskā nacionalitātes sajūta ir mazinājusies vai pat daudzos cilvēkos pilnībā izgaisusi. Tāpēc ir pēdējais laiks vispārējās globalizācijas apstākļos uzturēt šo identitāti valsts pastāvēšanas labad. Stiebra pateicās ministrei par to, ka ir izveidota “Nacionālās identitātes veicināšanas” programma.

Jaunzeme-Grende norādīja uz nepieciešamību piešķirt vairāk līdzekļu VKKF saistībā ar visu kultūras projektu atbalstīšanu. Dažu gadu laikā jāsasniedz Igaunijas pašreizējais līmenis attiecībā uz naudas summu, kas paredzēta kultūrai, rēķinot uz vienu iedzīvotāju. Viņa pauda gatavību gan rakstīt vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), gan pierādīt finanšu ministram Andrim Vilkam (V), ka šāds solis veicinās valsts izaugsmi.

Ministre norādīja, ka VKKF jāpiešķir solītie līdzekļi – šogad seši miljoni latu, 2014. gadā astoņi miljoni latu un 2015. gadā desmit miljoni latu. Pašlaik šā gada finansējums VKKF paredzēts 4,2 miljoni latu, nevis seši miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+