×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

Kultūras ministre noraida Šišona pārmetumus

Foto - LETAFoto - LETA

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende noraida diriģenta Karla Marka Šišona presē paustos pārmetumus par neieinteresētību risināt kultūras nozares problēmas, aģentūru BNS informēja ministrijā.

Ministre pirmo reizi komentējusi Šišona lēmumu pirms laika pamest Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskā vadītāja amatu.

Jaunzeme-Grende norāda, ka LNSO pērn vairākas reizes ir saņēmis papildu finansējumu, kopā vairāk nekā 125 000 latu.

“Varbūt šāda summa šķiet smieklīgi maza labi situētam ārvalstu pilsonim un netiek uzskatīta pat par pieminēšanas vērtu, tomēr Latvijas finansējuma apstākļos tā ir līdzvērtīga profesionālās mūzikas pieejamībai Latvijas reģionos vesela gada griezumā. Līdz ar to runāt par ministrijas neieinteresētību LNSO kā Latvijai nozīmīgas mākslinieciskas vienības atbalstā un turpmākā izaugsmē nav nekāda pamata,” uzsver Jaunzeme-Grende.

Tāpat ministre norāda, ka gada laikā ar valdības atbalstu panākts finansējuma pieaugums kultūrai par 25% un arī mūziķu algu palielināšana joprojām ir Kultūras ministrijas prioritāte.

Jaunzeme-Grende arī pauž, ka nepatiesi ir Šišona apgalvojumi medijiem par ministrijai un ministrei sūtītām vēstulēm, uz kurām neesot atbildēts. Ministre paskaidro, ka “vismaz manu kultūras ministres pilnvaru laikā nevienu mākslinieka adresētu vēstuli personīgi neesmu saņēmusi un tādas nav saņēmusi arī Kultūras ministrija”.

Viņa norāda, ka ninistrija arī nav saņēmusi orķestra mūziķu lūgumus pārliecināt Šišonu mainīt savu lēmumu. Pēc ministres teiktā, tas netieši apliecinot viņa lēmuma pareizību [pamest orķestri].

Šišons pagājušā gada nogalē paziņoja, ka 1.janvārī pamet darbu LNSO. Līgums tiek lauzts pirms laika. Iemesli ir mazais finansējums orķestrim un KM doto solījumu nepildīšana. Šišons arī paziņojumā presei norādīja, ka tā dēļ ir zaudējis lielākās daļas LNSO mūziķu atbalsta, kas nepieciešams, lai sasniegtu mākslinieciskos mērķus. Šišons ir sniedzis vairākas intervijas Latvijas medijiem, skaidrojot aiziešanas iemeslus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+