×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Kultūras ministre pauž nožēlu par nesaskaņām Mākslinieku savienībā

Foto - Toms Norde, Valsts kancelejaFoto - Toms Norde, Valsts kanceleja

Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) pauž nožēlu par nesaskaņām Mākslinieku savienības (LSM) biedru starpā un aicina LSM uz sadarbību.

Ministre aģentūrai LETA norādīja, ka LMS ir lielākā nozari apvienojošā organizācija ar garu vēsturi un bagātām tradīcijām. Kultūras ministrija (KM) arī līdz šim sadarbojusies ar LMS, atbalstot savienībai piederošās gleznu kolekcijas aizsardzību, iekļaujot tās daļu Nacionālajā muzeju krājumā un piedaloties ar finansējumu tās saglabāšanā.

Melbārde norādīja, ka KM jau iepriekš ir piedāvājusi LMS risinājumu, ka vismaz daļu kolekcijas, kura atrodas neapmierinošos apstākļos, LMS uz laiku nodod glabāšanā kādam no valsts muzejiem, lai novērstu tās tālāku apdraudējumu, taču LMS šādu iespēju noraidījusi.

Tāpat KM var konkursa kārtībā piešķirt finansējumu privātīpašumā esošu Nacionālā muzeju krājuma priekšmetu uzturēšanai, taču LMS arī šajos konkursos līdz šim nav piedalījusies.

Ja LMS uzskatīs par nepieciešamu iesniegt finansējuma pieprasījumu, KM to izskatīs, taču finansējums saskaņā ar Muzeju likumu nevar tikt piešķirts LMS, bet tikai un vienīgi kolekcijas saglabāšanai, norādīja ministre.

Jau ziņots, ka Mākslinieku savienībā sākušās nesaskaņas. Vairāki LMS biedri iebilst pret 1. novembrī atkārtotajā ārkārtas kongresā ievēlēto valdi. Iebildumi biedriem bija pret valdes priekšsēdētāja Igora Dobičina vadības stilu, kurā netiekot dota iespēja izteikt alternatīvus viedokļus. LMS biedri iebilda arī pret vēlēšanu procedūru, kurā Dobičins saglabāja savienības vadītāja vietu, dēvējot to par nedemokrātisku.

Biedri ir nobažījušies arī par savienības darbu kolekciju, kura ārkārtas kongresā savienota ar LMS piederošajiem īpašumiem un tādējādi nav pietiekami aizsargāta.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja LMS biedre, tēlniece Solveiga Vasiļjeva, vēlēšanas bija nepieciešamas, jo Augstākās tiesas spriedumā tika atzīts, ka 2011. gadā toreizējā valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Heimrāta vienpersoniski sasauktais kongress bijis nelikumīgs un līdz ar to arī visi tajā pieņemtie lēmumi ir nelikumīgi, tostarp ievēlētā valde un tās priekšsēdētājs, par kuru tolaik tika ievēlēts Dobičins.

Dobičins pats iebildumus noraidījis, apstiprinot, ka visiem LMS biedriem bija iespēja izteikties kongresā un valde ievēlēta demokrātiski. Izteikšanās iespējas tikušas ierobežotas, jo “starpsaucieni nav bijuši vietā”.

LMS ir 1941.gadā dibinātās Latvijas PSR Mākslinieku savienības un Latvijas PSR Mākslinieku savienības Mākslas fonda, kā arī sabiedriskās organizācijas “Latvijas Mākslinieku savienība” mantas, tiesību un saistību pārņēmēja.

LMS ir profesionāla radoša organizācija vizuālo mākslu jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+